600 майбутніх прикордонників присягнули на вірність Україні

600 майбутніх прикордонників присягнули на вірність Україні

У суботу 8 грудня в Головному центрі підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота відбулася чергова церемонія складання Військової присяги. Майже 600 військовослужбовців строкової служби та 22 учасники проекту «Нове обличчя кордону» присягли на вірність Українському народові. Про це повідомляють у прес-службі центру.

Варто зазначити, що до складання присяги, під керівництвом досвідчених офіцерів Головного центру, усі військовослужбовці пройшли курс загальновійськової підготовки, у ході якого отримали теоретичні знання і практичні навички.

Ритуал Військової присяги є святом, що уособлює доблесть і героїзм усіх поколінь нашого народу, оборонців та визволителів рідної землі. Військова присяга — документ юридичної сили, що має велике державне значення, а сам текст Військової присяги затверджено Постановою Верховної Ради України 6 грудня 1991 р. У ньому сформульовано найважливіші вимоги, які ставляться до воїна і які він має неухильно виконувати в інтересах національної безпеки України.

Урочистості розпочалися на стройовому плацу навчального закладу з внесення Бойового Прапору. З гордістю та неприхованим хвилюванням на обличчі, військовослужбовці строкової служби та прикордонники нової формації, які прийшли на службу за результатами вступної кампанії, вишикувались в очікуванні одного з найважливіших моментів у своєму житті. Усвідомлюючи важливість та відповідальність слів присяги, молоді прикордонники один за одним присягали на вірність народу України.

У вітальній промові заступник директора департаменту-начальник управління професійної підготовки та організації освітньої діяльності Департаменту особового складу полковник Олег Фігура привітав молодих прикордонників та зазначив, що Військова присяга – це особливий, надзвичайно відповідальний та хвилюючий момент у житті кожного військовослужбовця, а Клятва вірності своїй Батьківщині споконвічно була і залишиться непорушним словом.

«Особливо приємно відзначити тих, хто, прагнучи стати принциповими професіоналами своєї справи, успішно пройшов конкурс проекту «Нове обличчя кордону». Перед вами стоїть багато завдань. Ви є безпосередніми учасниками однієї з наймасштабнішої та найважливішої з реформ, які проводяться в країні. Впевнений, що ваш професіоналізм та вмотивованість допоможуть ефективно виконувати функції держави на кордоні України», – додав полковник Олег Фігура.

У ході урочистостей кращим військовослужбовцям відомства було вручено державні та відомчі нагороди, а священнослужителі освятили та благословили юнаків і дівчат на військову справу.
Церемонія військової присяги завершилась урочистим маршем персоналу Головного центра та молодого поповнення Державної прикордонної служби України.

Залиште коментар