Бондаренко: Черкасам буде потрібно два роки, щоб «оговтатись від карантину»

Бондаренко: Черкасам буде потрібно два роки, щоб «оговтатись від карантину»

Карантинні заходи настільки болісно вдарили по економіці міст, що, зокрема, Черкасам буде потрібно близько двох років, щоб оговтатися від них. Про це міський голова Анатолій Бондаренко заявив у ефірі передачі Віталія Портникова «Політклуб» на Еспресо.tv, інформує “Прочерк”.

Журналіст зазначив, що незадоволення мерів карантинними заходами не є суто українським явищем і зацитував мера ізраїльського міста Тель-Авів Рона Хульдаї, який звернувся до уряду своєї країни: «Ми піднімемо бунт. Якщо ви дійсно турбуєтеся про людей, потрібно негайно розпочати роботу дитячих садків в повному обсязі і відкрити ресторани. Це важливо для економіки. Це важливо для нормального життя людей. Якщо ресторани будуть закриті, тільки в нашому місті втратять роботу 70 тисяч осіб».

– Отже, пане Анатолію, не ви один такий. Отже, ця тенденція протистояння міст з представниками центральної влади починає ставати частиною нашого життя, – зазначив Віталій Портников, додавши, що може процитувати й інших мерів. – Як виходити з цієї ситуації, як налагоджувати співробітництво?

Після тривалої паузи Анатолій Бондаренко відповів:

– Передусім я хотів би, щоб між органами центральної влади і місцевим самоврядуванням був діалог, як вийти з економічної кризи, яка охопить всю країну. Для нашого невеликого міста, щоб оговтатися від заходів карантину, потрібно (я так прорахував) близько двох років. І тисячі людей, які просто не вийдуть на роботу, які зараз на межі виживання… Мені здається, що уряд і президент не усвідомлюють, що фактично відбувається зараз у містах на карантині.

Міський голова також додав, що місцеві органи влади і медики краще за центральні органи влади знають, що відбувається в тому чи тому населеному пункті, тож вони мають отримати повноваження для того, щоб у міру необхідності посилювати чи послаблювати карантинні заходи.

Залиште коментар