Бондаренко: “Не потрібно погрожувати. Ті, хто нам погрожував – закінчили в Ростові”

Бондаренко: “Не потрібно погрожувати. Ті, хто нам погрожував – закінчили в Ростові”

Мер Черкас Анатолій Бондаренко став першим, хто вступив у конфронтацію з центральною владою, виступивши проти жорстких карантинних заходів. Його дії спричинили інші акції протесту, наприклад, мітинг підприємців біля Кабміну в Києві, 6 травня. В інтерв’ю “Апострофу” АНАТОЛІЙ БОНДАРЕНКО розповів, чи збирається він робити наступні кроки, наприклад, організовувати масові акції протесту.

– Після ваших заяв та їх появи у медіа-просторі – чи спілкуються з вами представники центральної влади?

– Ні, зі мною ніхто не спілкується, і взагалі складається враження, ніби вони не розуміють, що має бути нормальний діалог, а не погрози, кримінальні справи й все інше. Я знаю лише, що приїхали безліч правоохоронців у Черкаси, щоб розслідувати діяльність мера та міської ради. Вони зараз підіймають всі документи Черкаської міської ради за 2016-2018 роки і активно з ними працюють.

– Як зараз живуть Черкаси?

– Ситуація повністю під контролем. Ми послабили деякі карантинні заходи. Люди дотримуються санітарних норм, носять маски, рукавички. У магазинах, які відкрилися, більше одного-двох покупців просто немає.

– Як ви оцінюєте різкі заяви влади на вашу адресу?

– Це не по-державному – передавати привіти з екранів телебачення міському голові, замість того, щоб запросити його в Офіс президента та спитати, чому склалася така ситуація. Не потрібно погрожувати. Давно такі часи скінчилися. Ті, хто нам погрожував, закінчили в Ростові й інших місцях.

– Ви сказали, що вам зателефонував мер Києва Виталій Кличко. В яких ви з ним стосунках?

– Я з усіма мерами перебуваю у нормальних стосунках. Багато хто мене підтримав, інші просто промовчали. Але 99% мерів думають так само, як і я.

– Вас у соцмережах визнали таким собі “крутим чуваком”, який підняв бучу серед мерів. Чи вважаєте ви себе таким?

– Мені таке питання не зрозуміле. Я патріот України і все, що я казав – від щирого серця. Я сказав те, що думають люди на кухні, в маркеті, на роботі, і те, що думають міські голови.

– А чи згодні ви очолити якусь організацію чи політичну партію мерів, якщо постане таке питання?

– До мене не надходило жодних пропозицій.

– А якби надійшла?

– Кожна пропозиція, яка надходить, потребує часу, аби її розглянули.

– Чи є інші причини протестувати, окрім карантину?

– Насамперед це відсутність нормального діалогу. Можна сказати інакше – діалог є, результатів лише немає. Ніхто не чує. Міські голови – це люди, які знають проблеми громади на місцях, які щоденно працюють з громадою. Вони є практиками.

– Які ж кроки влади під час карантину були найбільш жорсткими?

– Заборона відвідувати парки та сквери. І найбільш невдалим було вибіркове застосування законів України і Конституції щодо окремих ресторанів, супермаркетів і всього іншого. І відсутність діалогу, відсутність компенсації органам самоврядування тих коштів, які вони втратили під час карантину.

– Перед своїми заявами ви спілкувалися з великими промисловцями з Черкас і області?

– Спілкувався. І вони підтримують мене.

– Про що ви з ними говорили?

– На сьогоднішній день я бачу, що ми “покладемо” економіку України повністю. Ми уже фактично “поклали” планову спеціалізовану медичну допомогу. У Черкаській області від COVID-19 померло 9 осіб, а від інших хвороб від початку року – 3500 осіб. І виходить, що тисячі людей вчасно не отримали медичної допомоги, якої потребували.

– А як будете діяти, якщо після зняття обмежень відбудеться спалах захворюваності?

– Ми контролюємо ситуацію. Ми одними з перших ввели найжорсткіші карантинні заходи. Вони були набагато жорсткіші, ніж постанова Кабміну – і це нам дозволило контролювати рівень захворюваності. Якщо відбудеться його зростання, будемо далі дотримуватися жорстких заходів.

– Але ж ви розумієте, що стрибок захворюваності вдарить по вашій репутації.

– Ніщо не може стояти вище, ніж життя людини. Мене моя репутація не цікавить, як і піар та все інше. Я міський голова, який виконує свої прямі обов’язки.

– Ви сказали “Черкаси будуть чинити спротив”. Який спротив ви мали на увазі?

– Ми не плануємо організовувати ніякого спротиву. Але ми виступатимемо проти корупції, проти подвійних стандартів і проти, вибачте мене, дилетантів у владі.

– Я маю на увазі, чи плануєте ви масові протести?

– Ні. Ми законослухняні громадяни та патріоти України. Ні про які масові протести й мови бути не може…

Залиште коментар