Черкаські “моржі” розпочнуть рік з запливу Дніпром

Черкаські “моржі” розпочнуть рік з запливу Дніпром

Замість новорічних застіль – заплив Дніпром. Так 2021-й зустрічатимуть учасники черкаського “Клубу довгожителів”, розповів Суспільному його керівник Олександр Толбатов.

Щороку 1 січня за будь-якої погоди учасники клубу занурюються у воду. Так набираються сил на увесь рік.

Керівник “Клубу довгожителів” Олександр Толбатов моржує 22 роки:

“Я завжди підходжу до водички, і вітаюся, це у мене традиція така. Я кажу: здрастуй рідненька”.

За словами чоловіка, такі купання додають сил і бадьорості:

“Для нас немає різниці – зима чи літо. Здоров’я потрібне людині не тільки сьогодні, а й завтра, післязавтра й через рік й через вік”.

До Дніпра учасники клубу приходять щодня. Тож традицію не порушуватимуть і вранці 1 січня. Не бояться ні морозу, ні криги, розповіла Людмила Шевченко:

“Водичка пречудова, пливе лід, настрій супер!”

Перед кожним зануренням обов’язково роблять розминку, – щонайменше 20 хвилин, зауважив черкасець Сергій Калита. Він так загартовується п’ять років:

“Для мене приходити на Дніпро й купатися – це вже спосіб життя. Спорт дуже корисний не лише для фізичного здоров’я, а й духовного”.

Поки одні тренуються, а інші приймають “водні процедури”, надворі розвидняється. У цей час у Дніпрі, як теплій ванні, розповів черкасець Володимир Компанієць.

На річку “моржі” йдуть, аби добре себе почувати та зарядитись позитивними емоціями. Тому так почати новий рік для них – найкраща ідея, зазначив Олександр Толбатов:

“Ми кожний рік тут збираємся і одягаємо шапочки. Всі біжать сюди, першого січня”.

Купання загартовують і підвищують імунітет, але для новачків є ризик захворіти. Тому до занурення слід готуватися, а пірнати лише на кілька секунд, зауважив терапевт Володимир Казмирук.

Залиште коментар