Черкаські рятувальники попереджають про небезпеку на льоду

Черкаські рятувальники попереджають про небезпеку на льоду

Через мінливу погоду товщина криги, яка утворилася на Дніпрі, зменшується і стає все більш небезпечною. Утім, це не зупиняє любителів зимової риболовлі та ковзанки. Тож черкаські рятувальники вирішили нагадати про правила поведінки на льоду.

Кожного дня, за словами директора міської комунальної аварійно-рятувальної служби Сергія Микитченка, в Черкасах працює пересувний рятувальний пост. У його складі – чотири фахівці, він оснащений автотранспортними засобами та спеціальним спорядженням для порятунку людей. Пильнують за всією береговою лінією міста, довжина якої становить близько 14,5 кілометрів.

– Під час чергувань активно здійснюємо агітаційну та профілактичну роботу серед рибалок аматорів, проводимо роз’яснювальні бесіди про всі ризики на льоду та вручаємо пам’ятки про це, – говорить він. – Звісно, краще б взагалі утриматись від виходу на кригу або ж дотримуватися елементарних правил безпеки.

За його словами, цієї зими в Черкасах із крижаної води вдалося витягнути чотирьох потерпілих, одна людина, на жаль, загинула.

Отже, зверніть увагу на місця, де прихована найбільша небезпека:

– лід може бути не міцним біля стоку води;
– тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзлі в лід;
– ділянки, покриті товстим прошарком снігу – під снігом лід завжди тонкий.

Про товщину криги свідчить її колір. Лід блакитного кольору – найміцніший, білий колір означає удвічі меншу міцність, сірий – свідчить про присутність води в товщі льоду.

Безпечним лід на водоймах вважається при температурі повітря нижче 0°C:

– для одного пішохода – синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см,
– для групи людей (масові переправи пішки) – товщиною не менше 15 см із дистанцією в колоні по 4 особи 5 м.

Запам’ятайте:

*Якщо лід недостатньо міцний – необхідно припинити рух та повертатися своїми ж слідами назад, роблячи перші кроки, не відриваючи ноги від поверхні льоду (ковзаючи).

*Забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

*У випадку масового переходу через водний об’єкт необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.

*Під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато ополонок, стрибати та бігати по кризі, скупчуватись великими групами. Пробивати ополонки для риболовлі або з іншою метою дозволяється на відстані не менше 5-6 м одна від одної!

*Кожен рибалка повинен мати із собою рятувальний жилет та лінь довжиною 15-20 м з петлею на одному кінці та з вантажем вагою 400-500 г на іншому кінці.

*Надання допомоги людині, яка провалилася під лід, потребує зібраності й виваженості в діях. Протягніть потерпілому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу тощо або киньте мотузку, зв’язані паски тощо.

Для довідки:

У 2020 році фахівці міської комунальної аварійно-рятувальної служби витягли з води 18 осіб, ще 50 – надали долікарську допомогу. Три людини, на жаль, померли.

Загалом же за час своєї діяльності (служба працює із 2007 року) рятувальники 1025 особам надали долікарську допомогу, врятували 250 осіб, із них 54 особи – в зимовий період.

Залиште коментар