Черкаські синоптики підбили підсумки червня та обмалювали липневі перспективи

Черкаські синоптики підбили підсумки червня та обмалювали липневі перспективи

Червень 2020 увійшов у 5-ку найтепліших за весь період спостережень в області, після 1954, 64, 99 та найтеплішого 2019 року.

Про це інформують у обласному гідрометеоцентрі.

Літні дощі мають локальний характер і випадають дуже нерівномірно. На окремих площах східної частини області, зокрема в Чигиринському та Смілянському районах, опадів випало у 2-3 рази менше ніж на решті території області. За спостереженнями метеостанції Чигирин, вологозапаси під кукурудзою в метровому шарі – найнижчі за останні 50 років спостережень і становлять лише 50 мм. Лише на частині площ, за рахунок 1-2 рясних дощів, опади у межах норми – 70-90 мм або 80-120 % норми.

Липень на Черкащині за кліматом, найтепліший і найщедріший на дощі місяць року. Як правило, саме в липні найчастіше максимальна температура повітря досягає або перевищує позначку 30º. Саме така погода і чекає у вихідні.

Оскільки, переважає вплив антициклонів, зі сходу «VALENTIN», із заходу «WINFRIED», до Черкащини продовжує надходити дуже тепле повітря, яке під променями сонця продовжує розжарюватися.
У вихідні на нас чекає справжня літня спека з температурою повітря вдень 30-35º, та дуже теплими ночами 17-22º. Через тимчасове втручання улоговини з півдня зберігається ймовірністьлокальних грозових осереднів, так що можна потрапити під короткочасний дощ, особливо пообіді.

Із 7 липня ситуація зміниться: холодний атмосферний фронт принесе короткочасні грозові дощі та освіжить повітря.
Показник горимості у лісах області швидко зростає, тому на відпочинку на природі потрібно дотримуватися правил пожежної безпеки. Адже легковажність може стати причиною пожежі.

Залиште коментар