Черкаські рятувальники ліквідували витік аміаку

ДСНС України у Черкаській області провело тактико-спеціальне навчання з ліквідації умовної надзвичайної події, що сталася внаслідок витоку аміаку. Об’єктом для цих навчань було визначено ПОГ «Черкаситара» ВГОІ «Рух за рівні можливості», який жителі міста знають як “База ОПС”. Повідомляє Управління ДСНС України у Черкаській області.

Навчання, крім активних практичних дій пожежно-рятувальних підрозділів передбачали також і перевірку правильності дій адміністрації та обслуговуючого персоналу на випадок виникнення надзвичайної події. Тому, за їхніми діями, на начальному етапі навчань, принципово фіксуючи можливі неточності або порушення в їх діях, уважно слідкували посередники. Особливу увагу спостерігачів привертало гучномовне оповіщення та проведена евакуація людей, з території та об‘єктів, кількість яких зазвичай обраховується сотнями.

Фахівці “Служби порятунку “101”, сили яких на навчаннях становили 4 одиниці техніки та 21 рятувальник, під час навчань вирішували власні завдання. Так, керівники підрозділів, крім вивчення об’єкту відпрацьовували тактичні схеми проведення розвідки та розташування техніки, а також розрахунок спеціальних засобів на випадок ускладнення оперативної обстановки.

Рятувальники, яким довелось майже увесь час працювати у ізолюючих протигазах, вдосконалювали свої дії у складі спеціальних ланок ГДЗС, та відпрацьовували майстерність у користуванні спеціальними стволами за допомогою яких передбачається осаджування випаровуваннь хімічно-небезпечних речовин.
Підбиваючи підсумки навчань, заслухавши звіти посередників та спостерігачів, начальник відділу реагування на надзвичайні ситуації Управління, полковник служби цивільного захисту Олександр Горобець зазначив, – “Навчання, які ми сьогодні провели, частина основного етапу підготовки та індивідуального вдосконалення працівників аварійно-рятувальної служби та пожежно-рятувальних підрозділів. Головне, що нам вдалось ретельно вивчити особливості технологічного регламенту та системи протипожежного захисту цього об’єкту, його логістику та водо забезпечення, що у випадку реальної надзвичайної ситуації дозволить і підрозділам і кожному співробітнику окремо діяти впевнено та ефективно”.

Прочитайте ще:

Залиште коментар