Черкасці подали на розгляд рекордну кількість громадських проектів

Черкасці подали на розгляд рекордну кількість громадських проектів

На третину більше проектів за програмою «Громадський бюджет» подали черкащани цього року. Традиційно вони стосуються найрізноманітніших сфер життя міста – від облаштування дитячих майданчиків до створення «розумних» зупинок і парковок.

На реалізацію проектів-переможців з міського бюджету в 2018 році буде виділено10 мільйонів гривень.

«Перший етап реалізації програми «Громадський бюджет» завершено. На розгляд надійшов 141 проект. Всі вони пройдуть оцінку фахівців на відповідність вимогам програми та можливості їх реалізації. Останній етап – голосування черкасців, за результатами якого й буде визначено переможців», – розповіла директор департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган.

На відміну від інших міст, які беруть участь у цій програмі, в Черкасах не зменшується кількість проектів, а навпаки – зростає, що засвідчує свідомість черкасців та їхнє прагнення покращити якість життя у місті. Порівняно з 2015 роком кількість поданих заявок виросла вдвічі, а порівняно з 2016 – на третину. Загальна вартість реалізації всіх поданих на сьогодні проектів складає 125 мільйонів гривень.

Як розповіла заступник директора департаменту фінансової політики міської ради Тетяна Харенко, найбільше заявок від черкасців надійшло на облаштування в місті дитячих та спортивних майданчиків. На другому місці групові заняття та зустрічі. Третє місце – ремонт дорожнього покриття та тротуарів. 11% проектів передбачають покращення скверів і парків, 4% – реконструкцію фасадів будинків. Крім того, цього року подано відразу три велопроекти, які передбачають прокат велосипедів та створення «розумних парковок», де містяни зможуть спокійно залишати свій двоколісний транспорт.

Цього року багато подано й нестандартних проектів. Серед таких «Трон короля семи королівств із серіалу «Гра Престолів», динамічний павільйон «Павільйон України», smart-зупинка громадського транспорту, облаштування території «розумного» поліфункціонального місця відпочинку, кінотеатр під відкритим небом, мистецька алея тощо.

Переможців визначатимуть за двома категоріями: малі й великі проекти. На реалізацію малих проектів (вартістю до 300 тисяч гривень) буде виділено 1 мільйон гривень, великих (понад 300 тисяч гривень) – 9 мільйонів. Проголосувати за проект, який найбільше сподобався, містяни зможуть в електронному чи паперовому вигляді з 1 до 14 листопада.

Залиште коментар