Чому дачі черкаського об’єднання “Садівник” відключають від електромережі

Чому дачі черкаського об’єднання “Садівник” відключають від електромережі

150 дачних ділянок Черкаського об’єднання “Садівник” протягом останніх двох років без попередження поступово відключали від електромережі. Про це Суспільному розповіла членкиня товариства Марія Молокова.

Зі слів Марії Молокової, так вирішило правління та його голова Оксана Чопенко.

На загальні чергові збори до приміщення правління садового товариства прийшли 200 осіб, щоб почути пояснення. Проте на території правління усім присутнім не вистачило місця. За словами члена товариства Василя Дробота, Оксані Чопенко запропонували провести збори за парканом будівлі, проте вона відмовилась.

Громада розділилася на дві частини, кожна – зі своїм очільником. За словами очільниці товариства, за парканом зібрались люди, які втратили право користуватись електрострумом.

Зі слів Оксани Чопенко, електромережа давно вийшла з ладу, тож люди, які тут проживають постійно, декілька років збирали гроші на нову підстанцію, аби мати безперебійне електропостачання.

До нової підстанції підключено 600 з 920 будинків. Решту від мережі відрізали. За словами Володимира Завірюхи, їхню дачу відрізали, бо запідозрили у розкраданні енергії.

“Для чого людині похилого віку красти енергію на ділянці, де вона обробляє помідори? Втрати енергії відбуваються там, де або постійно проживають, або використовують ці ділянки для якоїсь діяльності, де великі витрати енергії – 300-500 КВт на місяць. Ми споживаємо 10 КВт на рік – влітку хіба чайник нагріти чи картоплі зварити. Ми заплатили навіть наперед, у нас 100 гривень переплата. Тобто, вони користуються нашими грошима, ми енергію не беремо, але нас відрізали”, – розповів чоловік.

Черкасець Віктор Скоромний без світла рік.

“На питання хто, чому мене позбавили права користуватися електроенергією, я відповіді не отримав. Коли робили ремонт електролінії, відключили всіх споживачів, але потім не підключили. На питання чому, Оксана каже – якщо ви не задоволені, ідіть в суд”.

За словами черкащанки Марії Молокової, щоб підключити тепер будинок до мережі, необхідно заплатити 2700 грн.

“У нас не вистачає електроенергії, тому що багато людей живуть постійно. То якщо ці люди користуються електрикою максимально, то вони повинні більший внесок платити. А якщо бабуся 10 КВт за рік набере, то чого ж вона повинна 500 грн платити?”

Недовіру голові правління об’єднання “Садівник” Оксані Чопенко, власники ділянок висловили ще минулої осені 5 жовтня на загальних зборах. За словами Марії Молокової, члени зібрали підписи, проте вона підписи вирвала, збори зірвала, а на наступний день, всупереч закону і статуту, зібрала свої збори.

“Це порушення статуту, позачергові збори можуть бути зібрані через місяць, після тих, які відбулися. За 14 днів повинні повідомити, що проводяться збори”, – зазначив Віктор Скромний.

З його слів, тоді ж, без відома людей, прийняли новий статут, розмір членських внесків та тарифів на воду й електрику. А підпис під документом, за словами чоловіка, був підроблений. Це підтверджує також екс-секретарка правління Анна Божко.

Більшість громади вирішила обрати нове керівництво. За словами, черкащанки Інни Корнієнко, його склад має зареєструвати відділ реєстрації територіального управління юстиції області протягом 60 днів.

“На підставі статуту люди проголосували і обрали нових голову, наглядову раду та членів правління”, – розповіла вона.

Чинна очільниця об’єднання Оксана Чопенко не проти обрання нового керівництва, З її слів, вибори мають відбуватися згідно з законом, а не з порушенням регламенту зборів.

Залиште коментар