Чи планується закривати Другий пологовий, прокоментували у Черкаській міськраді

Чи планується закривати Другий пологовий, прокоментували у Черкаській міськраді

У Черкасах наразі відсутня альтернатива облаштування тимчасового інфекційного стаціонару для хворих із Covid-19, окрім як на базі будівлі другого пологового будинку. Про це в коментарі журналістам повідомив директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Всеволод Кульчиковський. Закриття закладу, за його словами, ніхто не планує.

«Ситуація в Черкасах та й в Україні загалом нічим не відрізняється від ситуації в усьому світі. Потреба перепрофілювання медичних закладів (подекуди й розгортання мобільних шпиталів) виникає всюди. У нас на сьогодні можливості наявного ліжкового фонду фактично вичерпуються, – коментує Всеволод Еліадович. – Чому обрали для тимчасового інфекційного стаціонару саме пологовий будинок? Насамперед, через його недостатню завантаженість. Водночас, тут наявні 54 виводи для кисневої підтримки, щоправда, зараз плануємо їхню модернізацію».

За словами Всеволода Кульчиковського, нині в Черкаській міській інфекційній лікарні є 47 ліжок, у 1-ій міській лікарні підготували 30 ліжок для хворих із Covid-19, ще стільки ж – у 3-ій міській лікарні швидкої медичної допомоги.

30 жовтня місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про відкриття додаткових 150 ліжок лікування хворих із коронавірусною інфекцією на базі будівлі другого пологового будинку, яка розташована за адресою вул.30-річчя Перемоги 16/1.

У зв’язку з цим тут припинили госпіталізацію пацієнток акушерсько-гінекологічного профілю. Натомість увесь персонал закладу перевели працювати на першу базу, яка розташована на вулиці Чехова. Тут же й спостерігатимуть вагітних. До слова, в цьому пологовому можуть народжувати до 1500 жінок. У правовій площині жодних труднощів із переводом працівників, як пояснює директор профільного департаменту, не має виникнути. Обидва пологові будинки з 2012-ого року є однією юридичною особою – комунальне некомерційне підприємство «Центр матері і дитини».

«Допоки в цьому пологовому будинку не завершать лікування всіх пацієнтів, які наразі тут перебувають, жодних робіт із облаштування тимчасового інфекційного стаціонару ми не проводитимемо, – говорить Всеволод Еліадович. – Тільки після того, як випишуть останнього пацієнта, ми перейдемо до робіт, перш за все, із модернізації кисневої мережі. Про закриття закладу мова в жодному випадку не йде».

За його словами, досвід перепрофілювання пологових будинків для хворих із Covid-19 застосовують і в інших містах України, серед них – Луцьк, Івано-Франківськ, Вінниця та Житомир.

«Часом чуємо закиди, мовляв, краще розгорнути ліжка в госпіталі для інвалідів війни. Це не можливо. По-перше, він знаходитися в підпорядкуванні обласної державної адміністрації, по-друге, він був визначений не для лікування пацієнтів, а як обсерватор. Тут планувалося поселення людей, які приїхали з інших територій для спостереження за їхнім станом здоров’я».

У тому, що медичний персонал не залишиться без роботи, запевнив і директор Черкаського міського пологового будинку «Центр матері та дитини» Володимир Зеленько.

«Закриття жіночної консультації чи скорочення хоча б однієї дільниці жіночої консультації бази № 2 навіть не обговорюється, – говорить він. – Кожна жінка зможе знайти свого лікаря, в якого спостерігалася все своє життя. Загалом, ми бачимо, що епідемія не відступає, і ми не можемо закривати на це очі».

Залиште коментар