Депутати облради хочуть збільшити кількість госпітальних округів на Черкащині

Депутати облради хочуть збільшити кількість госпітальних округів на Черкащині

Депутати Черкаської обласної ради звернулися до Кабінету Міністрів щодо необхідності створення Шевченківського госпітального округу. За проголосувало 53 депутати із 59 присутніх у залі, пише ДЗВІН. 

У тексті звернення йдеться про те, що Сміла є містом обласного підпорядкування з населенням 68 тис., плюс населення Смілянського району – 32,5 тис., а це може скласти основу госпітального округу.

“Місто має вигідне та зручне географічне розташування. Через Смілу проходять автошляхи державного значення в напрямку міст Києва, Дніпра, Вінниці, дорога обласного значення Черкаси – Умань. В Смілі розташований потужний залізничний вузол. Вищевказані фактори відповідають вимогам Порядку створення госпітальних округів в частині своєчасного прибуття до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування. Зона обслуговування госпітального округу повинна бути еквівалентна радіусу 60 км, а час прибуття не перевищувати 60 хвилин. На території м. Сміла  функціонує мережа медичних закладів, що дає змогу забезпечити гарантований своєчасний доступ населенню до послуг вторинної медичної допомоги  належної якості. Ця мережа складається з таких закладів: міська лікарня, центральна районна лікарня, міська поліклініка для дорослих, ДЗ  «СМСЧ- 14». Об’єднавши багатопрофільні лікарні, реально створити лікарню інтенсивної терапії другого рівня в м. Сміла, в якій будуть представлені всі види стаціонарної допомоги, що надаються на другому рівні. Крім того, тут розташована міжрайонна станція невідкладної швидкої медичної допомоги. Використання наявного обладнання, об’єднання кадрів та фінансових  ресурсів  забезпечує дотримання  принципу економічної ефективності (зазначеного в Порядку створення госпітальних округів) – надання максимально можливої якості медичної допомоги за умови раціонального та ощадливого використання бюджетних коштів. Населення Черкаської області близько 1 млн. 300 тис. осіб — це дає підстави для створення 6-ти госпітальних округів. При обмеженні  їх кількості до 4-х, медична спеціалізована стаціонарна допомога не стане більш доступною. Чи не порушує це право людини на своєчасну, доступну, якісну медичну допомогу? Враховуючи вищезазначене, та з метою ефективного функціонування мережі закладів охорони здоров’я, просимо розглянути питання щодо формування госпітальних округів Черкаської області з урахуванням думки  громади”, – йдеться у тексті звернення.

Нагадаємо, чотири госпітальні округи можуть створити на Черкащині у межах медичної реформи. Черкаський із центром у Черкасах, Західний із центром в Умані, Центральний – у Звенигородці, Лівобережний – у Золотоноші. За кількістю населення найбільшим є Черкаський округ – понад 500 тис. осіб, бо до нього входять Черкаський район і частина Смілянського, Чигиринського та Канівського, далі Західний – майже 300 тис. осіб, Центральний обслуговуватиме понад 230 тис. осіб. Найменший – Лівобережний: 147 тис. Це поки що тільки проект. Його має затвердити міністерство.

Залиште коментар