Дідусь з Мошен у 78 років майструє меблі (відео)

Дідусь з Мошен у 78 років майструє меблі (відео)

Шафи, столи, двері і ворота – усе це у свої 78 майструє житель села Мошни, що на Черкащині. Працює у техніці маркетрі: з дерева виготовляє мозаїку, а потім нею оздоблює вироби. Його оселя схожа на музей, бо речей, яких не торкнулася його рука, майже немає.

Про це йдеться у сюжеті “Суспільного”.

Дизайн й оздобу і дверей, і решти речей у будинку, Семен Дробиш розробив сам. Техніка, в якій працює чоловік, називається маркетрі. Меблі Семен Дробиш виготовляє понад тридцять років. Жартує, що університетів не закінчував. Всьому навчився самостійно.


“Взимку думаєш, чим зайнятися? От сиджу там на кухні, потихеньку ріжу кусочки. Збільшую-збільшую. Потом склеюю, потом пресую”.
Процес, за словами чоловіка, тривалий. Спочатку він обирає форму й матеріал, потім – черга за малюнком:

“Малюнки я підбираю сам. Вибираю шпон, який потрібен, чи світлий чи темний. Буває червоне дерево. Буває бук, горіх. Підбираю, який краще”.


Одна із найскладніших робіт майстра – ліжко з вільхи. Тому що вона надійна, міцна і піддається різьбленню. На все це потрібно неабияке терпіння й посидючість, зауваживмайстер. Однак головне – фантазія.

Роботи майстра є й на вулиці: ворота прикрасив візерунками із заліза. За його словами – це ексклюзив, розповів, що приїжджали люди, хотіли замовити, ну я відмовив.

1 коментар до цієї статті

  1. Золоті руки чоловік має! Світлі думки! Хай Бог дає силу і здоров’я !

    Відповіcти

Залиште коментар