Дощова погода додає роботи кам`янським лісівникам

Дощова погода додає роботи кам`янським лісівникам

Догляд за лісовими культурами цього літа кам`янські лісівники проводять у посиленому режимі. Через надмірні дощі на ділянках рясно розростаються бур’яни та поросль другорядних порід. Особливої уваги потребують молоді насадження – до п’ятирічного віку. Затінені рослинністю, вони можуть розвиватися дуже повільно, або навіть загинути.

У Кам`янському лісгоспі щорічно догляди за лісовими культурами, в переведенні на однократний, здійснюють на площі понад 2 тис. га. Кількість доглядів, що необхідно здійснити, планують заздалегідь. Проте погодні умови вносять свої корективи. Відтак цьогоріч тривалі дощі наприкінці весни та у першій половині літа змусили лісівників проводити додаткові догляди у незімкнутих культурах, а, відповідно, й нести додаткові витрати на ці заходи. Середня вартість доглядів за лісовими культурами по підприємству становить 1322 грн на 1 га. Станом на сьогодні вже проведено догляди на загальній площі 894 га.
Кипить робота і у лісових розсадниках, де ретельно прополюють посіви, аби тендітні пагони добре зростали, і вже навесні лісівники закладуть ліси з хороших та сильних сіянців.

«Ми здійснюємо в основному механізовані догляди за допомогою мульчера, мотокущорізів, культиваторів, Проте повністю відійти від ручної праці неможливо, адже вручну доводиться здійснювати прополювання в рядках навколо саджанця у дво- і трирічних культурах. Робота ця досить важка і на ній постійно задіяно 64 працівники, переважно з місцевого населення», – пояснює головний лісничий Кам`янського лісгоспу Василь Борота.

Нагадаємо, під час цьогорічної весняної лісокультурної кампанії у Кам`янському держлісгоспі створили 108 гектарів лісових культур, переважна більшість з яких дуб звичайний – основна лісоутворююча порода підприємства.

Залиште коментар