Фотограф з Черкащини сфотографував унікальну комету

Фотограф з Черкащини сфотографував унікальну комету

Городищенський фотограф Костянтин Прокопенко зробив знімки унікальної комети C/2020 F3 (NEOWISE), яку можна побачити раз на 6800 років. Про це пише “Вичерпно”.

Щоб сфотографувати це рідкісне явище фотографу знадобилося три тижні.

– І ось, за крок до зменшення її зоряної величини мені вдалось це зробити! Так як неозброєним оком її можна побачити тільки в місцях з мінімальним світловим забрудненням, тобто в місті її майже нереально побачити, — написав Костянтин на своїй сторінці у «Фейсбуці». – Хто ще бажає поспостерігати унікальне явище — поспішіть, адже через декілька днів вона стане все менш яскравою. Ідеальний час: 00-1 година ночі. Вид на північ.

Цікаво знати, що насправді у цієї комети — два хвости. Нижній складається з пилу, верхній — це потік газу, іонізованого сонячним випромінюванням. На підльоті до Сонця її зовнішні оболонки нагріваються, так утворюється хвіст із газу і пилу.

Розмір комети — близько 5 км, ядро покрите темними частками, які лишилися там ще з часу її формування, на зорі Сонячної системи 4,6 млрд років тому. Комета обертається навколо Сонця по витягнутій орбіті, а найвіддаленіша точка цієї орбіти перебуває від нас на відстані 715 астрономічних одиниць.

Найкраще буде дивитися на комету в ніч з 22 на 23 липня. Тоді Neowise підлетить ближче до Землі. Її буде добре видно за півтори години після заходу.

Залиште коментар