Грушківський Тризуб видно і з космосу

Грушківський Тризуб видно і з космосу

Не завжди на приміщенні сільради чи державної установи можна побачити Прапор України. А іноді цей державний символ можна й не впізнати – так пошарпав його час. Зовсім інші почуття, коли підходиш до садиби Грушківського лісництва Кам’янського держлісгоспу, адже побачиш тут ошатний та доглянутий живий Герб України.

Тризуб 6 на 10 метрів створено в 2011 році з трьохсот дворічних саджанців самшиту. Відтоді до цього символу додалася ще й Ейфелева вежа, увінчана жовто-блакитним прапором, і ряд цікавих дерев’яних скульптур.

Про це інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

– Старалися, підбирали пропорції, зелену композицію створювали виключно з власного посадкового матеріалу, який вирощуємо в теплицях лісництва та лісовому розсаднику – розповів лісничий Грушківського лісництва Кам’янського лісгоспу Сергій Могила. – Самшит – рослина відносно невибаглива до наших природних умов, морозостійка та дозволяє формувати різноманітні фігури й утілювати в життя творчі ландшафтні задуми. Вже навіть із космосу видно як росте наш тризуб – лише знайдіть у гугл-картах Грушківське лісництво й побачите герб. Та ми не прагнули вносити тризуба до якоїсь книги рекордів, адже нам просто приємно, що маємо такий знак, гарний, зроблений на роки.

Герб постійно доглядають, формують, щоб він зберігав задуману форму та гарний вигляд у всі пори року. Місцеві майстри – це люди з фаховою освітою, до того ж мають спеціальні інструменти. Самшит у дорослому віці не потребує поливу, рослина має посухостійкі властивості. Взимку працівниці лісництва іноді змітають із кущів сніг, якщо його випало надто багато, – щоб не зламало стебла.

А щодо святкування Дня Незалежності, лісівники святкують його скромно, в родинному колі, адже це – вихідний день. Але це за умови, що не трапиться ніяка непередбачувана подія.

– Головне побажання, щоб не було пожеж на ці свята, – розповів Сергій Васильович. – Часто люди виїжджають у ліс і хтось дотримується заходів пожежної безпеки, а хтось – ні. Тож святкового настрою нам у ці дні можуть додати свідоме ставлення людей до природи та … звичайний дощ.

Залиште коментар