«Каналізаційна історія», від якої тхне підступами конкурентів (відео)

«Каналізаційна історія», від якої тхне підступами конкурентів (відео)

Днями черкаськими просторами соцмереж почав гуляти ролик, у якому відомі черкаські заклади дозвілля звинувачують у порушенні екологічних норм. Наші журналісти вирішили розібратися, чи відповідає це дійсності.

Зелена юшка

Зазначений ролик має логотипи партії «Слуга народу». У ньому чоловік із каструлькою, протитрований як Вячеслав Керей, гуляє берегом Дніпра біля витоків зливової каналізації.
За його словами, цвітіння води у Дніпрі і її зелений колір у канаві пов’язані з тим, що ресторан «Faro del porto» і комплекс «Sportlife» зливають свої каналізаційні стоки не у центральну каналізацію, а у зливову, звідки стоки потрапляють у річку.
На підтвердження своїх слів чоловік демонструє каструльку з зеленою водою і дохлою рибою, а також якісь папери.

Каналізаційні перехрестя

Юрист забудовника ПП «Черкасибуд-Плюс», яке є власником будівель спорткомплексу і ресторану, Михайло Щербаков говорить:
«Проектування даних мереж виконувалося згідно з ТУ, які були надані КП «Черкасиводоканал» від 2013 і 2014 року. Проект каналізації був погоджений із водоканалом, після чого була здійснена офіційна врізка у єдину каналізаційну систему біля багатоквартирного будинку по вул.Козацькій, 5. У на с є договори, на підставі яких ми беремо і скидаємо воду. Все це підтверджує той факт, що ми працюємо виключно у законному полі з загальною системою каналізації».
За його словами, навіть у ролику чоловік демонструє схему, на якій чітко видно, що від їхньої каналізації йде мережа, яка проходить до житлового будинку. Її дійсно уздовж дороги пересікає зливова каналізація. На цій самій схемі видно, що там немає точки з’єднання.
«Тож ця людина або не розуміє, про що говорить, або свідомо говорить неправдиві речі. Розповсюдження такої інформації може мати негативні наслідки як для бізнесу, так і для людей, які можуть втратити комфортні місця відпочинку і дозвілля», – зазначає Михайло Щербаков.


«Ми не хочемо виправдовуватися, але й не хочемо, аби про нас розповсюджували брехню, – говорить директор «Faro del porto» Тетяна Михайлюк. – «Ресторан «Faro» працює з таким обладнанням, що ми спочатку очищуємо воду, потім подаємо її на колодязь, з колодязя теж є фільтри, які фільтрують відходи від води, яка потім іде у центральну каналізацію. У Дніпро неочищена вода жодним чином не потрапляє».
За її словами, лінії зливової каналізації і їхньої просто пересікаються, а не врізані у зливову каналізацію, як це розповідається у ролику. Це підтверджується також і документами, зокрема, договором з «Черкасиводоканалом» і відповідним актом. У ньому зазначається, що лінія водовідведення з будівель підключена в діючу мережу житлового будинку по вул.Козацька, 5.

Нечесні ігри

Хто ж такий Вячеслав Керей, який так показово на камеру бореться за екологію?
Документи, які потрапили у розпорядження нашої редакції, свідчать про те, що дана особа представляє інтереси ТОВ «Центр відпочинку «Ніка». Це підприємство планує орендувати земельну ділянку, розташовану поблизу «Faro» і «Sportlife». На ній «Центр відпочинку «Ніка» хоче побудувати комерційні об’єкти.
Тож з огляду на це нападки «екозахисника» і представника конкурентів в одній особі виглядають, м’яко кажучи, як нечесні ігри конкурентів. Які, до того ж, планують здобути прихильність виборців на місцевих виборах.

 

Залиште коментар