Канівська ЦРЛ придбала два апарати штучної вентиляції легень

Канівська ЦРЛ придбала два апарати штучної вентиляції легень

Дороговартісне обладнання, кошти на придбання якого збирала уся громада, надійшло у вівторок, 30 червня. Про це повідомив сайт Канівської міської ради.

Нагадаємо, у березні ц.р. Канівський міський голова Ігор Ренькас звернувся до населення, підприємств та підприємців міста і району із закликом збирати кошти на першочергові закупівлі для Канівської ЦРЛ для боротьби з коронавірусом. Йшлося насамперед про придбання двох апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) та двох кисневих концентраторів, загальна вартість яких складає близько 2 мільйонів гривень.

В цілому ж від приватних підприємців, підприємств міста і району та простих жителів було зібрано понад 800 тис.грн. Окрім апаратів ШВЛ кошти було спрямовано на придбання кисневих концентраторів, інших засобів захисту, а також на ремонт апаратів ШВЛ, які вже були на обліку Канівської ЦРЛ.

Якщо інше обладнання доставили вже давно, то апаратів ШВЛ ніде просто не було в наявності. Довелося чекати. Нарешті, у вівторок, 30 червня ц.р., апарати штучної вентиляції легень доставили до Канева.

Поставник обладнання – ТОВ «Медгарант». Вартість апаратів ШВЛ складає 1,5 млн.грн. Це, зокрема, за рахунок: 400 тис грн. – від громади міста та району, 325 тис.грн. – надійшло з області, по 435 тис.грн. виділило місто і район.

Розташували їх у палатах для інтенсивного лікування в інфекційному відділені Канівської ЦРЛ. Обладнання перевірили та схвалили реаніматологи, які безпосередньо й працюватимуть з ними, рятуючи людські життя.

Акумулятори ШВЛ імпортні, виготовлені у Сполучених Штатах Америки. Кожен апарат обладнаний ще й акумулятором, що дає змогу забезпечити безперервну роботу протягом 3-4 годин, навіть за відсутності струму.

– У реанімаційному відділенні маємо три апарати ШВЛ, але за свою практику ще не було, щоб усі були задіяні одночасно. Два, пам’ятаю, було, але три – ніколи, – зауважив лікар-реаніматолог Андрій Лозицький.

Всього на території Канівської ЦРЛ на сьогодні є 7 апаратів штучної вентиляції легень. Нагадаємо, один апарат ШВЛ у квітні ц.р. передала ПАТ «Миронівський хлібопродукт».

– На мою думку цього цілком достатньо. До другої хвилі пандемії вірусу COVID-19 ми готові, але сподіваємося, що вона не буде сильнішою за попередню, – наголосила головний лікар Канівської ЦРЛ Віра Шапошник, висловлюючи вдячність усім, хто долучився до збору коштів для придбання обладнання, зокрема, та боротьби з коронавірусом в цілому.

Також, користуючись нагодою, головний лікар порушила питання придбання кондиціонерів та облаштування пандусів для інфекційного відділення.

Залиште коментар