Хто вбив Симиренка, або Якою стала “яблучна столиця” України Мліїв (відео)

Хто вбив Симиренка, або Якою стала “яблучна столиця” України Мліїв (відео)

У малопримітному селі Мліїв за 70 кілометрах від Черкас у другій половині 19-го – на початку 20 століття зароджувалися наукові основи українського садівництва.

Про це пише “Українська правда”.

За спробою дізнатися, звідки ростуть корені популярного сорту Симиренка, – трагічна історія відомого раніше роду.

Цукрові магнати, меценати і українофіли. Члени сім’ї Симиренків вийшли з козаків і селян. Досягли успіху, ставши кісткою в горлі спочатку царської, а потім і радянської влади. Їх убивали і кидали в тюрми.

Маленький Мліїв був відомий не тільки тисячами сортів ягід і фруктів, які розійшлися всією Україною і СРСР, але й осередком української пасіонарності.

Тут гостював Тарас Шевченко. Кілька років жив і працював Павло Чубинський, автор тексту, на основі якого з’явився гімн України.

Тут побудували одні з перших металевих пароплавів для судноплавства по Дніпру, назвавши їх “Ярослав” і “Українець”.

Тут народився Петро Кравченко, охоронець Михайла Грушевського, голови Центральної Ради УНР. Він пройшов каторгу на Байкалі і помер в 1991-му, доживши до незалежності України.

Що залишилося від слави Млієва? Який він – справжній Ренет Симиренка? І чому мліївська еліта так не подобалася Петербургу і Москві? В репортажі “Української правди” з Черкаської області.

Залиште коментар