Компостувати, а не спалювати: черкащанам розповіли, як поводитися із опалим листям (відео)

Компостувати, а не спалювати: черкащанам розповіли, як поводитися із опалим листям (відео)

Осіннє листя, як добриво для рослин використовує жителька Геронимівки Марина Медведєва. Розповідає, все що опало восени з дерев, не спалює, а компостує. Після чого живить ним грунт.

На подвір’ї Марини Медведєвої ростуть чотири вишні. Жінка не спалює опале листя, каже воно є джерелом поживних речовин для рослин.

«Воно дуже швидко перегниває, може ще весною полежати, але якщо його не чіпати до літа, то його майже немає і якщо його не чіпати воно утворює такий бар’єр для бур’янів. Де у мене полуниця, квіти майже не доводиться прополку робить».

Цей процес жінка називає природним мульчуванням.

Частину опалого листя, що лежить на стежці та заважає, жінка викидає у компостну яму. Сюди ж відносить органічні відходи.
Цим компостом жінка на весні удобрює експериментальну грядку. Тут і зараз росте морква, шпинат, гарбузи та капуста.

Марина розповідає, у Німеччині бачила як місцеві жителі обходяться з опалим листям.
«Восени там взагалі листя не прибирають, не підмітають його. І мені було дивно, чому у нас під час листопаду двірники метуть. Потім це листя не палять у місті».

Як розповів кандидат біологічних наук, завідувач кафедри біології Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Олександр Спрягайло, компостування – це хороша альтернатива спалюванню опалого листя.
«Це органіка, яка може стати в нагоді десь на городі, десь на полі, або ж просто для того, щоб підживити ділянку, траву. Єдиний момент, що компостувати листя, зібране із вуличних насаджень, і потім його використовувати на полі, на городі не бажано».

Спалювати листя – шкідливе для здоров’я, додає Олександр Спрягайло.

«Листя дуже часто не яскраво горить. Воно з невеликим доступом кисню починає тліти. Крім того, багато речовин, які накопичувалися протягом вегетативного сезону осідають на листі. Однозначно спалювання листя – це такий певний спосіб самогубства, псування власного здоров’я або сусідів».

 

Залиште коментар