Корсунь-шевченківські лісівники модернізували лісовий розсадник

Корсунь-шевченківські лісівники модернізували лісовий розсадник

На території Яснозірського лісництва Корсунь-Шевченківського лісгоспу розташований лісовий розсадник загальною площею 0,8 га. Цього року тут, з ініціативи спеціаліста Корсунь-Шевченківського лісгоспу Петра Гоголюка, здійснили модернізацію, аби покращити умови вирощування посадкового матеріалу для лісокультурних потреб.

Головне правило вирощування якісного посадматеріалу, зазначає Петро Гоголюк, – це особливий догляд, який, головним чином, полягає у правильному поливі, особливо у посушливі періоди. Тож нещодавно на яснозірському розсаднику зробили кілька систем для поливу, встановили водонапірну вежу, з якої проводиться досходовий полив під тиском шляхом розбризкування води із форсунок, та обладнали післясходову крапельну систему. Такий догляд сприятиме оптимальному росту сіянців та їх відмінній якості.

Окрім того, було встановлено огорожу довкола розсадника та сітку, аби убезпечити сіянці від пошкодження дикими тваринами.

«Кожне лісництво Корсунь-Шевченківського лісгоспу має власний лісорозсадник – це зручно, а головне допомагає оптимізувати витрати лісгоспу при створенні лісових культур. Тож для вирощування якісного посадматеріалу ми здійснили модернізацію яснозірського лісорозсадника», – говорить лісничий Яснозірського лісництва Корсунь-Шевченківського лісгоспу Роман Козовий.

Наразі тут висіяли лісове насіння сосни звичайної, дуба звичайного та дуба червоного, горіха чорного, ялини. У подальшому посіви ретельно доглядатимуть, щоб до наступної лісокультурної кампанії забезпечити власні потреби у якісному посадковому матеріалі.

Про це інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

 

Залиште коментар