Лисиці не дають спокою селянам на Черкащині

Лисиці не дають спокою селянам на Черкащині

Жителів села Смільчинці Лисянського району на Черкащині «тероризують» лисиці. Руді розбишаки все частіше нападають на курей, качок та іншу птицю. Як зазначають у сільській раді, раніше подібні випадки траплялися, але не такі масові, як нині. Очевидно, у звірів нині обмаль корму, тому й біжать на село. І не тільки. Їх бачили навіть у районному центрі, де намагалися вполювати курку.

Про це пише “Урядовий кур`єр“.

Подібне спостерігали і в селі Лісове Тальнівського району. У місцевому товаристві мисливців та рибалок вважають, що причиною нашестя лисиць стала та обставина, що нині сільгоспвиробники масово труять на полях мишей, які для цих звірів є основним кормом. Оскільки ж їжі істотно поменшало, руді й намагаються компенсувати нестачу у селах.

Селяни від таких лисичих «рейдів» далеко не в захваті. Хоч, на щастя, руді на людей не нападають, але проблематично стало тримати домашню птицю. Доводиться робити міцні загорожі, бо інакше від лисів не врятуватися. Та й про випадки сказу в лисиць селяни чули багато разів.

Щороку в Україні мисливці відстрілюють близько 60 тисяч лисиць, але їхня популяція, кажуть фахівці, нині перевищує межу.

Залиште коментар