Майже 260 млн грн залучили торік на енергоефективні заходи в області

Майже 260 млн грн залучили торік на енергоефективні заходи в області

Минулоріч на Черкащині залучили 259,9 млн грн на реалізацію енергоефективних заходів. Про це сьогодні у ході вранішньої координаційної наради повідомив заступник директора-начальник управління житлово-комунального господарства Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрій Липкань.

Відзначимо, основні напрямки впровадження енергоефективних заходів – це обладнання індивідуальними тепловими пунктами багатоквартирних житлових будинків, вузлами обліку, заміна та модернізація обладнання, мереж, вікон, дверей, теплоізоляція зовнішніх стін, покрівель та фундаментів, модернізація систем освітлення місць загального користування.

Зокрема за «теплими кредитами» на енергоощадні заходи використали 80,5 млн грн. Це майже на 30 % більше, ніж у 2016 році. Загалом в області видали більше 3,3 тисяч «теплих кредитів» на утеплення, заміну вікон, газових котлів та інші енергоефективні заходи у приватних домоволодіннях, ОСББ чи ЖБК. Водночас замінили газові котли на твердопаливні на 23,2 млн грн. Йдеться про 49 газових котелень бюджетної та соціальної сфери. Найбільш активними із заміни котлів серед районів були Кам’янський, Шполянський, Жашківський, Чигиринський. Серед міст лише в Каневі встановлено один твердопаливний котел, відзначив посадовець.

– Міжопалювальний період – хороша нагода провести роботи з упровадження енергоефективних заходів, – наголосив заступник очільника області Сергій Овчаренко. – В області продовжено дію Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв Черкаської області в частині компенсації відсотків за «теплими кредитами» на 2018 – 2020 роки. Цьогоріч на компенсацію відсотків з обласного бюджету виділено 400 тис. грн. Ще 1,5 млн грн – з місцевих бюджетів. Зауважу, що не всі райони передбачили кошти на компенсацію відсотків за «теплими кредитами». Це Ватутіне та Сміла, Кам’янський, Канівський, Лисянський, Монастиришенський, Уманський, Христинівський райони. Смілянський район навіть програму не розробив.

Він додав, що за чотири місяці уповноважені банки «теплі кредити» не видавали. Оскільки розподіл державних коштів по банківським установам відбувся лише в кінці квітня. Втім з цього місяця кредитування відновлено.

Між тим на Черкащині активно працюють підприємства з виготовлення альтернативних видів палива. Виробничі потужності цих 11 підприємств розташовані в Умані та Жашківському, Звенигородському, Кам’янському, Смілянському, Тальнівському, Христинівському, Чорнобаївському, Шполянському районах. За минулий рік вони виробили 3 тис тонн палива.

Про це інформує прес-служба Черкаської ОДА.

Залиште коментар