Майже 15 млн грн на придбання шкільних автобусів отримає Черкащина

Майже 15 млн грн на придбання шкільних автобусів отримає Черкащина

Кабінет Міністрів спрямував місцевим бюджетам 490 млн грн на придбання шкільних автобусів на умовах співфінансування у 2021 році. Відповідне рішення Уряд ухвалив 16 грудня 2020 року. Черкащина отримає 14,9 млн грн.

Використання освітньої субвенції на придбання шкільних автобусів, у тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами, здійснюється на засадах співфінансування:

  • для закладів, що фінансуються з обласних бюджетів та бюджетів міських територіальних громад, чисельність населення яких станом на 1 січня 2020 року становила понад 40 000 осіб: не більш як 70 відсотків ‒ за рахунок освітньої субвенції та не менш як 30 відсотків ‒ за рахунок коштів місцевих бюджетів;
  • для закладів, що фінансуються з бюджетів міських територіальних громад, чисельність населення яких станом на 1 січня 2020 року становила менш як 40 000 осіб, селищних територіальних громад, сільських територіальних громад: не більш як 90 відсотків ‒ за рахунок освітньої субвенції та не менш як 10 відсотків ‒ за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Придбання шкільних автобусів за рахунок субвенції здійснюватиметься у 2021 році централізовано для комунальних закладів загальної середньої освіти у такій черговості:

  • опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю здобувачів освіти (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб, які будуть утворені протягом 2021 року;
  • інші опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю здобувачів освіти (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб;
  • інші заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів 100 та більше, які оптимізовані/об’єднані/реорганізовані або будуть оптимізовані/об’єднані/ реорганізовані протягом 2021 року та мають здобувачів освіти, які відповідно до законодавства потребують підвезення.

У 2020 році для закладів освіти на умовах співфінансування централізовано поставлено 14 шкільних автобусів та придбано 7 автобусів – у рамках реалізації обласної програми «Шкільний автобус». Наразі в області 241 шкільний автобус, який здійснює підвезення учнів та педпрацівників.

Про це інформують у Черкаській ОДА.

Залиште коментар