Музей виборчого трешу відкрили у Черкасах

Музей виборчого трешу відкрили у Черкасах

“Музей виборчого трешу” присвячений підкупу виборців, чорному піару і політичній рекламі відкрили 25 серпня у холі Черкаської філії Суспільного. Працюватиме він упродовж місяця.

За словами комунікаційниці Руху ЧЕСНО Ірини Вівчар, ідея створення музею виникла минулого року для того, щоб навчити людей розрізняти підкуп виборців, для того, щоб викликати у них емоцію супротиву до підкупу виборців, і для того, щоб показати, якою має бути нормальна агітація.

Черкаси – п’яте місто, де відбувається захід. Низку із восьми таких виставок організовує Рух ЧЕСНО.

Координатор спостереження ГО ОПОРА за виборами у Черкаській області Захар Колісніченко, вважає що подібні виставки важливі для суспільства, щоб виборці розуміли і відрізняли передвиборчий підкуп. За його словами цьогоріч штрафуватимуть не лише тих хто намагатиметься підкупити, а й тих, хто згодиться на підкуп.

До наповнення черкаської експозиції долучився Комітет виборців України, журналісти та черкащани. Зі слів продюсерки Черкаської філії Суспільного Олени Баніної, Суспільне є інфопартнером цієї виставки.

“Напередодні нових виборів, що в нас відбудуться в жовтні, важливо нагадати виборцям, що концерти, продуктові набори, аптечки, окуляри, насіння – все, що їм роздають напередодні виборів, все це є прямий чи непрямий підкуп”, – зауважила Олена Баніна.

Виставку можна відвідати в будні з 9:00 до 18:00 у філії Суспільного. Вхід – вільний.

Долучитися до ініціативи може кожен охочий, у кого є такі сувеніри з виборчих кампаній різних років.

Що відомо
Проєкт “Музей виборчого трешу” реалізує Рух ЧЕСНО разом із Суспільним за підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні та Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

 

Залиште коментар