Михайлу Сироті присвоїли звання почесного громадянина міста Черкаси

Михайлу Сироті присвоїли звання почесного громадянина міста Черкаси

Одному зі співавторів Конституції України Михайлу Сироті (посмертно) присвоїли звання “Почесний громадянин міста Черкаси” сьогодні, 19 жовтня, в Черкаському державно технологічному університеті.

Про це повідомляє сайт Zmi.ck.ua.

Посвідчення про нагородження передав міський голова Черкас Анатолій Бондаренко під час вченої ради сестрі Михайла Людмилі Мисник.

“Якби мене спитали, яку найвищу нагороду мені довелось вручати, я б без перебільшення сказав, що найбільша нагорода – це щойно вручена медаль Михайлові Сироті. Для нас це велика честь та гордість, що людина, яка дотична до створення Конституції, причетна й до нашого міста. Я вдячний всім вчителям, які навчають дітей любити свою Батьківщину”, – зазначив Анатолій Бондаренко.

За словами Людмили Мисник, вона вдячна всім, хто долучився до визнання заслуг її брата.

Довідково: Михайло Сирота працював проректором Черкаського інженерно-технологічного інституту (нині – ЧДТУ). Був народним депутатом ІІ,ІІІ і VІ скликань. У день ухвалення Конституції України, як один з її авторів, М.Д.Сирота протягом 15 годин простояв за трибуною Верховної Ради України, відстоюючи права та обов’язки громадян України, що були прописані в новому основному законі держави. За це він отримав почесне звання “батька української Конституції”. Трагічно загинув 2008 року на 53 році життя.

Нагадаємо, що міський голова Анатолій Бондаренко також пропонував назвати іменем Михайла Сироти школу №20, де він навчався.

Залиште коментар