На Черкащині міністерський автобус переобладнають під собаковоз

На Черкащині міністерський автобус переобладнають під собаковоз

Спеціальний автобус “Кубань”, яким наприкінці минулого століття возили тальнівських артистів, переобладнають під собаковоз. Ним у місті й навколишніх селах відловлюватимуть і стерилізуватимуть безпритульних тварин.  Для цього встановлять спеціальне обладнання. Про це інформують Вечірні Черкаси.

– Нещодавно Тальнівська міська рада виділила кошти на акумулятор, дала водіїв і доправила автобус в Черкаси. В обласному центрі в автобус запакують сучасне обладнання для стерилізації собак. Коштує воно чи то 12, чи то 17 тисяч доларів. Там буде й спеціальна рушниця. З її допомогою присиплятимуть тварин, – каже міський голова Олексій Юрченко. – Знайдемо лікаря-ветеринара, який там працюватиме. З допомогою цього автобуса зароблятимемо гроші. Надаватимемо допомогу сусіднім районам і областям.

– Я спокійно ставлюсь до того, що замість співу артистів із автобуса лунатиме собачий гавкіт, – каже колишній директор тальнівського районного будинку культури 90-річний Олег Сошинський. – Автобус багато років стояв на території музичної школи і чекав на списання. То хай хоч якась користь із нього буде.

Олег Іванович стверджує, що автобус мав спеціальне обладнання.

– Його передали нам понад 40 років тому за спеціальним наказом міністерства культури із Києва, – згадує. – Це був не автобус, а автоклуб. Там була пересувна кіноустановка, магнітофон і спеціальний столик, на якому розкладали пресу. Їздили ним  по всьому району, давали концерти. Часом виїжджали і до сусідніх. Артисти в нас були гарні, голосисті.

Автобус “Кубань” виготовляли в Краснодарі спеціально для потреб міністерства культури з 1963 по 2001 рік. Досі їх використовували лише за прямим призначенням. Уперше його переобладнають для вилову собак.

Залиште коментар