На Черкащині облаштують ще два сміттєзвалища

На Черкащині облаштують ще два сміттєзвалища

Перелік затверджених в області паспортів місць видалення відходів поповнився. На засіданні комісії ОДА, що відбулась під головуванням першого заступника очільника області Віталія Коваля, затвердили ще два проекти. Йдеться про сміттєзвалища в Чигирині – площею 5 га та на Чорнобаївщині – 0,3 га. Обидві ділянки відведені в установленому законодавством порядку. Проекти виконано згідно з інструкціями. Про це повідомила прес-служба Черкаської ОДА.

 

– Звісно, паспорт – це лише моніторинговий документ з відповідними даними про сміттєзвалище, – сказав перший заступник. – Утім важливо, щоб їхні власники дотримувалися законодавчих норм у сфері поводження з відходами, в межах наданих їм повноважень. Контроль за цим процесом здійснюють Державна екологічна інспекція в області та Головне управління Держпродспоживслужби, також органи місцевого самоврядування. Зауважу, натепер вже маємо в області 266 затверджених паспортів.

 

Віталій Володимирович також зазначив, що якраз моніторинг місць утворення відходів дасть змогу спрогнозувати їхній вплив на навколишнє середовище, зокрема своєчасне виявлення негативних наслідків.

Він також нагадав, що організовані та стихійні сміттєзвалища – під контролем громадян Черкащини і завдяки сервісу «Ecomapa.gov.ua». Його торік презентували в Мінприроди. Він передбачає оперативну інвентаризацію сміттєзвалищ. Відповідна ж інформація, подана жителями області, після обробки, відображається на інтерактивній мапі з геолокаційною прив’язкою. Дані спрямовують до обласної державної адміністрації у вигляді звернень громадян – для подальшої ліквідації сміттєзвалищ.

Залиште коментар