На Черкащині діти підгодовують диких птахів “печивом” власного виробництва

На Черкащині діти підгодовують диких птахів “печивом” власного виробництва

Вісім годівничок передали третій школі Чигирина місцеві лісівники. У такий спосіб гуртом долучилися до Всеукраїнської акції “Нагодуй птахів взимку”. Про це Суспільному розповів лісничий Юрій Бобильов.

Про це інформує “Суспільне“.

Лісівники дарують будиночки для підгодівлі щороку. “Печиво” для пташок виготовлять учні самостійно.

Лісівники гуртом із вихованцями Чигиринського навчально-виховного комплексу №3 розвішали нові годівнички на шкільному подвір’ї. Як правильно це робити, розповів дітям лісничий Юрій Бобильов:

“Вішати слід трішки вище, так, щоб пташки не боялися їсти і щоб їм ніхто не заважав. На висоті вони не будуть боятися, будуть сідати і їсти”.

Першим серед учнів почепив годівничку Дмитро Юрець. Він птахів підгодовує кожної зими:

“Ми кожного року вішаємо годівниці, годуємо птахів”.

Підгодовують пташок хлібом та різними крупами. Їх учні приносять з дому та виготовляють кормове “печиво”, розповіла дев’ятикласниця Яна Чуєнко:

“Тут є желатин, борошно, різні зернові культури, горох, пшениця, кукурудза, пшоно, також є хліб подріблений, ми його розкладаємо в годівнички”.

Долучаються до виготовлення кормового печива й учні початкової школи. Рецептом поділилася третьокласниця Аня Якимчук:

“Кидала туди дерть – це перемелене зерно, потім замішували, а тоді кидали желе, бо якщо додавати воду, воно затвердіє і пташки не зможуть його дзьобати”.

Третя школа Чигирина до Всеукраїнської акції “Нагодуй птахів взимку” долучається вшосте, повідомила вчителька біології та екології Лариса Кобиляцька:

“Допомогли нам її провести лісівники нашого лісового господарства, які забезпечили нас цими годівничками. Також ми залучили дітей 8-9 класу, адже в нас діє шкільне лісництво «Богданівець»”.

На шкільному подвір’ї розвісили вісім нових годівничок, зауважив лісничий Юрій Бобильов. Усього Чигиринське лісництво в межах акції виготовило пів сотні таких:

“За грудень ми виготовили близько 53 годівничок і роздали по школах і ДНЗ для підгодівлі диких птахів. Ми допомагаємо школярам, а вони в свою чергу привчаються до того, що потрібно допомагати природі, птахам, звірям і берегти природу”.

Зі слів Юрія Бобильова, цьогоріч до акції “Нагодуй птахів взимку” долучилися десять лісгоспів Черкащини. Понад три сотні змайстрованих годівничок розмістили на території парків, скверів, шкіл та дитячих садочків області.

 

Залиште коментар