На Черкащині продовжиться теплий осінній сценарій

На Черкащині продовжиться теплий осінній сценарій

Жовтень на Черкащині виявися ще рекорднішим за вересень. Відхилення середньомісячної температури від норми становило 5º. А за кліматичними значеннями, якщо відхилення становить більше 4º, то місяць вважається не просто теплим, а аномально теплим. Дійсно, такого теплого жовтня не було більше 100 років.

Основний вклад у скарбничку високих температур внесли теплі ночі. Річ у тому, що запорукою «успіху» був активний західний перенос повітря у системах атлантичних циклонів, а Черкащина перебувала в їх теплих секторах. В умовах переважно південних вітрів саме нічна температура була незвичайно високою для цього часу. Порадував жовтень також і дощами. Після посухи наприкінці літа, жовтневі дощі покращили зволоження верхніх шарів грунту, що сприяло сівбі озимих та їх розвитку.

За оцінками метеорологічних станцій області, стан озимих зернових в області добрий. Більшість посівів знаходяться у фазі кущіння, що в межах середніх багаторічних показників. Перспектива успішної перезимівлі з огляду на це є досить оптимістичною. Навіть на дуже пізніх посівах (26.10), завдяки дуже теплому та добре зволоженому ґрунту, на 5 добу спостерігається проростання зерна.

За прогнозом синоптиків, у перший тиждень листопада теплий осінній сценарій продовжиться. Невеликий за розмірами південний циклон, який утворився в системі атлантичних, вже покидає територію нашої області. Тож дощі припиняються, а температурний фон майже не зміниться: вночі очікується близько 5º, а вдень –10º тепла.
У нічні та ранкові години місцями виникатимуть тумани та серпанки, погіршення видимості до 500-1000 м. Тому водіям і пішоходам потрібно бути особливо уважними.

Не зважаючи на тепло, автомобілісти починають цікавитися, коли ж пора міняти літню гуму на зимову?! Експерти зазначають, варто почати «перевзувати» шини, коли середньодобова температура на кілька днів опуститься до позначки у +7-8º. У проміжку від 0 до -5º гуму необхідно переставити на зимову терміново.

 

Залиште коментар