На Черкащині зареєстровано 6 випадків рідкісного захворювання

На Черкащині зареєстровано 6 випадків рідкісного захворювання

За 10 місяців цього року в Черкасах та області зареєстровано 6 хворих на рідкісну як для України хворобу дирофіляріоз. Зокрема, 3 – в Черкасах, та по 1 хворому в м.Умань, Камянському та Чигиринському районах. Про це повідомляє прес-служба Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Дирофіляріоз – трансмісивний антропонозний гельмінтоз, спричинений нематодами роду Dirofilaria, який супроводжується тяжкою патологією всіх систем організму, включаючи головний мозок і очі. Основним облігатним хазяїном інвазії вважаються м’ясоїдні ссавці (собаки, коти, лисиці, тощо), переносники і проміжні хазяї комарі різних видів ( родів Anopheles, Culex, Aedes та інші). На дирофіляріоз також хворіє людина, яка безпосередньо від собак і кішок не заражається. Назва захворювання перекладається з латинської як «зла нитка» і означає глистну інвазію, що передається через кров після укусу інфікованого від собаки комара.

Раніше про таке захворювання в Україні ніхто не чув, його й досі вважають рідкісним і асоціюють із суто тропічною недугою. Однак останніми роками в Україні спостерігають стійку тенденцію до росту захворюваності на дирофіляріоз. Це пов’язано зі збільшенням кількості бродячих тварин, погіршенням санітарних умов, відносним потеплінням клімату й активізацією переносників. У підвалах багатоквартирних будинків — постійна сирість, річки забруднені, а це ідеальне середовище для розмноження комарів. Дирофіляріоз розповсюджений по всій Земній кулі, крім Антарктиди.

В Україні захворюваність на дирофіляріоз носить спорадичний характер, але зараз переходить у ранг поширеної і введена до облікового реєстру паразитарних хвороб людини. Кількість виявлених хворих за останні 10 років продовжує збільшуватися: захворюваність підвищилася у 52 рази. Зареєстровано понад 1500 тисячі хворих на усіх адміністративних територіях країни, захворюваність носить місцевий характер

Залиште коментар