На черкасців чекає ще трохи дощів та гроз, а далі – погожі дні

На черкасців чекає ще трохи дощів та гроз, а далі – погожі дні

Позитивна аномалія, яка триває на Черкащині з 6 червня викликана особливостями атмосферної циркуляції: весь цей час переважає південний перенос повітряних мас. А нестійкість  атмосфери зумовлена проникненням атлантичної прохолоди у південні широти. Більша частина України та зокрема Черкащина перебували у зоні грозових злив, шквалистих вітрів та граду.

Про це інформує керівник обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань.

За прогнозом, сьогодні у другій половині дня очікується проходження через територію Черкащини активного атмосферного фронту з бурхливою грозовою діяльністю, зливовими дощами різної інтенсивності, місцями градом та шквалами 15-20 м/с. Не потрібно нехтувати елементарними правилами поведінки під час грози: бути подалі від водних об’єктів, не ховатися під високі дерева, вимикати мобільні телефони.
Вівторок запропонує деякі зміни у погоді. На погодну ситуацію все більше починає впливати прохолодний Скандинавський антициклон. На фоні зростання атмосферного тиску грозова діяльність значно послабиться. Окремі незначні дощики ще можливі переважно у східній частині області. Вночі, переважно по заходу області, можливі тумани. Температура як вночі так і вдень спаде на 1-2º.
У другій половині тижня переважатиме тепла літня та без суттєвих опадів погода. Відчуття свіжості додаватиме посилений вітерець із північного сходу. Температура вночі 12-17º, вдень 24-29º.
Більш спокійна та комфортна погода буде сприятливою для початку жнив, проведення відпусток та різноманітних господарських робіт.

Залиште коментар