На Канівщині сільського старосту оштрафували на 15 тис за підпал трави

На Канівщині сільського старосту оштрафували на 15 тис за підпал трави

Реагуючи на звернення правоохоронних органів, Державною екологічною інспекцією Центрального округу виявлено факт підпалу залишків сухої рослинності та побутового сміття в межах населеного пункту, який здійснив староста одного із старостинських округів Канівського району.

Про це інформує начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.

Інспекторами Держекоінспекції притягнуто даного старосту до адміністративної відповідальності за ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення («Самовільне випалювання рослинності або її залишків») та накладено штраф на суму 15 тисяч 300 гривень, який порушником сплачено у повному обсязі.

Нагадуємо, що згідно з внесеними змінами до законодавства, за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачено накладення штрафу на громадян – від 3 тис. 060 грн. до 6 тис. 120 грн. і на посадових осіб – від 15 тис. 300 грн. до 21 тис. 420 грн.
За порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян – від 1 тис. 530 грн. до 4 тис. 590 грн. і на посадових осіб – від 4 тис. 590 грн. до 15 тис. 300 грн.

За знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 4 тис. 590 грн. до 15 тис. 300 грн. і на посадових осіб – від 10 тис. 710 грн. до 30 тис. 600 грн.

Залиште коментар