На Київському міжнародному економічному форумі очільник Черкащини говорив про децентралізацію лідерства

На Київському міжнародному економічному форумі очільник Черкащини говорив про децентралізацію лідерства

Досвідом створення розвиткових інструментів поділився голова Черкаської ОДА. Юрій Ткаченко взяв участь у Київському міжнародному економічному форумі. Як спікера його запросили на дискусійну панель про сучасні інструменти регіонального розвитку. Новий простір для реалізації економічного потенціалу регіональні лідери отримали з початком реформи децентралізації, яку ініціював Президент України спільно з Урядом.

Як наголосив очільник Черкащини, найважливіші складові децентралізації – це децентралізація лідерства та планування.

– Повноваження без лідерства недієві, фінанси без лідерства неефективні, – сказав Юрій Ткаченко. – І ми це зараз бачимо на прикладі наших об’єднаних громад. Де є сильний лідер, як-от у Білозірській ОТГ, там уже є інноваційна школа, сучасний центр надання адміністративних послуг, стратегія розвитку громади тощо. До речі, про стратегії. Вони є в усіх областях, але ще не стали дієвим і системним інструментом регіонального розвитку. Бо сприймаються як стратегії ОДА, а не громади. Тому ми віддали цей процес Агенції регіонального розвитку, засновниками якої є партнери з усіх секторів (органи влади, бізнес, громадськість, наука). Ми це зробили перші. І таке єднання дає результат по всіх напрямах. Аналогічно між областями ми повинні не скільки конкурувати, стільки об’єднувати зусилля. Якщо проаналізувати проекти, подані на секторальну допомогу ЄС, то чи не найменше тих, що об’єднують декілька областей. А саме так матимемо колосальну синергію. Якщо ми хочемо інвестицій і розвитку, то ми повинні прагнути до суцільної децентралізації, брати на себе лідерство, планувати свій розвиток, інвестувати в освіту й експортувати якнайбільше.

Нагадаємо, Київський міжнародний економічний форум – це масштабна щорічна міжнародна подія і ефективна дискусійна платформа.

Залиште коментар