«На злодієві й шапка горить». Складаємо пазли рейдерства на Золотоніщині

«На злодієві й шапка горить». Складаємо пазли рейдерства на Золотоніщині

Нашуміла подія у Золотоніському районі – рейдерське захоплення ТОВ «Красногірського олійного заводу» в селі Антипівка вже декілька місяців продовжує збирати нові версії, інтерпретації від медіа, блогерів та громадськості, пояснення з боку посадовців, обурення з боку «нових» та «старих» власників. Складається враження, що спроба захоплення олійного заводу була не метою, а лише засобом привернення уваги. А що ж тоді було справжньою ціллю такого «закиду» в інформаційний простір? Але все по поличкам.

Нагадаємо, 17 березня на офіційній сторінці у Facebook Красногірського олійного заводу з’явилось оголошення про невідомих рейдерів, що заволоділи незаконним шляхом реєстраційними документами від імені «нового» директора Вадима Бурди. Відповідно працівниками підприємства було викликано поліцію, яка оперативно зреагувала, відкрила кримінальне провадження стосовно рейдерів по факту підроблення документів. Далі слідувало законне рішення Міністерства юстиції України повернути підприємство справжнім власникам – дружині росіянина Віктора Полозова Ользі Полозовій.

Потому керівника Золотоніського райвідділу поліції Олександра Охріменка змінили на тимчасово виконуючого обов’язки – В’ячеслава Вжесневського. Про це поінформувала пресслужба ГУНП в Черкаській області.

Справу щодо рейдерів прокоментував і начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець, акцентуючи увагу на тому, що на такі події реагуватимуть жорстко та відповідно до законодавства. Також зауважив, що держава має нині акцентувати увагу на головного ворога – росію і спрямовувати максимум зусиль саме на перемогу над державою-терористом.

Ведучий одного з YouTube каналів Василь Крутчак, який має черкаське походження, два роки тому наголосив у одному зі своїх випусків цікаві факти про Олександра Охріменка. Буцімто він має кумівство із одним із представників ромської національності у Золотоноші, тож ромам були «не писані» правила поведінки у місті.

Два місяці тому Василь Крутчак знову пригадує про Охріменка у випуску програми на каналі «Ісландія», нагадуючи про кумівство з ромами, та запитує, чому ж він досі на посаді, у нормальних відносинах з ромами і хто його кришує з народних депутатів.

Як ми бачимо – Охріменка «зняли» з посади. «Совпадєніє?» Чи десь стався конфлікт інтересів?

І тут у інформаційний простір втручається ще один «персонаж» – нардеп від «Слуги народу», який представляє інтереси громади 197 округу, Віталій Войцехівський. Як саме? Своєю гучною заявою з трибуни Верховної Ради України щодо дій очільника Черкаської ОВА Ігоря Табурця та вимагає зняття його з посади, пояснюючи це тим, що очільник військової адміністрації був «в курсі» рейдерського захоплення на Черкащині.

Такі ж слова бачимо і у того ж блогера та ведучого YouTube-каналу Василя Крутчака, він повідомляє, що нібито люди Ігоря Табурця були присутні під час рейдерського захоплення, зокрема він прямо вказував на Євгенія Фоменкова та Олександра Коломійця, називаючи його радником голови ОВА. Тобто знову ведучий повторює слова нардепа Войцехівського: «губернатор в курсі». І наголошує Офісу Президента України про необхідність зняття з посади Ігоря Табурця.

Ми звернулися із запитом до пресслужби голови ОВА з проханням надати інформацію щодо зв’язків, згаданих персонажем, із головою ОВА Табурцем та оцінку подій довкола Красногірського олійного заводу. Відповідь пресслужби була сухою та короткою. Настільки, що нам доводиться просто повторити її дослівно:

«Жоден із згадуваних персонажів немає відношення, ані до голови Ігоря Табурця, ані до ОВА. В структурі ОВА немає працівника з таким прізвищем, ані в штаті, ані поза штатом. Щодо Красногірського олійного заводу – була зустріч голови ОВА Ігоря Табурця з власницею Ольгою Полозовою. Ними було погоджено план дій щодо захисту підприємства. Всю інформацію було передано відповідним органам. Голова ОВА тримає справу на контролі».

Втім також треба зауважити, що сам Віталій Войцехівський давно «владарює» на Золотоніщині, зокрема у місті Золотоноша як колишній міський голова. Про те, що міський голова був «в курсі» поводження поліції з ромами теж можемо припустити. Про те, що був «в курсі» багаторазового освоєння коштів на ремонті колектору Золотоніського водоканалу теж можемо припустити. І навіть з трибуни Верховної Ради про «владарювання» Віталія Войцехівського теж було оголошено нардепом позаминулої каденції цього ж 197 виборчого округу. А віз і нині там.

Більше того, останнім часом Віталій Войцехівський відверто демонструє дистанціювання від погодженої партійної лінії, все більше координуючи свої дії на Черкащині з ще одним тіньовим лідером – Антоном Яценком. Складається враження, що ми стаємо свідками формування нового політичного регіонального союзу, тимчасова мета якого – розчистити область від контролю з боку Ігоря Табурця.

Ну і ще нещодавно з’ясувався дуже цікавий факт щодо реконструкції колектору Золотоніського водоканалу. Як повідомляють місцеві, на території підприємства раніше знаходився бронзовий меморіал Леніна, втім виявилось, що він зник. Може, цього «золотоніського вождя» врешті поцупили «безкарні» роми? А може це знак, що володарювання «старожилів» на Золотоніщині завершені? Побачимо, але віримо, що дуже скоро.

Залиште коментар