Насіння черешні та берези повислої заготовляють у Смілянському лісгоспі

Насіння черешні та берези повислої заготовляють у Смілянському лісгоспі

Круговерть обов’язкових лісівничих справ триває: серед нагальних завдань працівників Смілянського лісгоспу, які необхідно виконати в стислі строки – збір посівного матеріалу з дерев, необхідних для вирощування. Нині настала пора збирати насіння черешні та берези, оскільки воно достигає найпершим.

Березу прикрашають красиві вишукані сережки – саме в них і знаходиться насіння. У період дозрівання ці «прикраси» стають коричневими, а коли їх розтерти у руці, із сережки полетять дрібні крилатки з крихітними насінинками. Їх необхідно ретельно очистити від зайвого. Ця робота надзвичайно кропітка, оскільки насіння дуже легке та дрібне.

Насіння ж черешні звичайної відокремлюють від м’якоті, промивають та просушують у затінку.

Із заготовленого насіння лісівники відбирають середній зразок для отримання класу якості і відправляють його до Українського лісового селекційного центру. Тут насіннєвий матеріал перевіряють на чистоту, схожість, вологість, зараження грибковими захворюваннями і роблять висновок про кондиційність.

Після цього насіння передають у розсадники, де воно буде висіватися. Цьогоріч працівникам лісгоспу необхідно заготовити по 6 кілограмів насіння черешні звичайної та берези повислої.

У жовтні лісівники заготовлятимуть насіння дуба звичайного, дуба червоного, горіха чорного, гледичії колючої. А пізньої осені розпочнеться цикл збирання шишок сосни звичайної.

Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства

 

Залиште коментар