Олександр Федорук розповів, як Третя міська лікарня працює в умовах пандемії

Олександр Федорук розповів, як Третя міська лікарня працює в умовах пандемії

Персоналу 3-ої міської лікарні швидкої медичної допомоги вистачає засобів індивідуального захисту, поза тим, усіх хворих, які потрапляють у приймальне відділення, тут обстежують експрес-тестами, а ще – всюди виокремленні зони, куди госпіталізують пацієнтів із підозрою на коронавірус. Про це розповів головний лікар закладу Олександр Федорук.
За його словами, тільки засоби індивідуального захисту колективу лікарні з бюджету міста спрямували понад чотири мільйони гривень.
За ці кошти придбали й продовжують купувати захисні костюми (одноразового та багаторазового використання), захисні окуляри, маски, рукавички.
– Важливо розуміти, що навіть за наявності захисного одягу ми не можемо стовідсотково убезпечити наш медичний персонал. На це впливає багато факторів, – говорить він. – Захист медичних працівників – це комплекс заходів, це адміністративні, організаційні дії та постійне навчання персоналу, оскільки ця інфекція нова, специфічна й абсолютно по-різному себе «проявляє». Кожного дня ми контролюємо, як відбувається процес утилізації захисних костюмів. Загалом уся медицина має пристосуватися до роботи в умовах карантинного настрою, оскільки ані завтра, ані через місяць цей вірус нікуди не зникне.
Неабияку допомогу надав медикам і місцевий благодійний фонд «Черкаси проти коронавірус-19». Його представники передавали установі всі найнеобхідніші засоби захисту.
Олександр Федорук розповів, що нині триває процес закупівлі обладнання для порятунку пацієнтів із Covid-19. Йдеться про 8 апаратів штучної вентиляції легень, кисневі концентратори (для інтенсивної терапії все), осучаснять і матеріальну базу лабораторії.
– Ми придбали аналізатор ПРЛ та апарат, який дозволить виявляти антитіла до коронавірусної інфекції, – додає Олександр Федорук. – Нещодавно ми закупили новий ангіограф і з цього приводу з’явилося чимало критики, мовляв, це обладнання не призначене для боротьби з коронавірусною інфекцію. Утім, це не менш необхідний апарат для обстеження судин в організмі. Якщо, для прикладу, так трапиться, що через коронавірусну інфекцію закриють кардіологічний центр, – ми зможемо прийняти їхніх хворих. У цих умовах мусимо, передовсім, забезпечити системне функціонування лікувальних закладів, аби ми могли швидко реагувати на будь-які виклики та в разі чого змінювати «маршрут» пацієнтів.
Увесь медичний персонал, який нині перебуває на роботі, обстежили на наявність Covid-19. Частину тестували вже тричі.
– Найбільше випадків зараження, на жаль, зафіксували серед працівників саме нашої лікарні, – говорить Олександр Федорук. – Аналогічна ситуація склалася й інших містах. Під час визначення лікувальних закладів, які в першу чергу працюватимуть із короновірусною інфекцією, лікарні швидкої медичної допомоги не були враховані як опорні. Хоча саме тут найпершими почали з’являтися хворі з цим діагнозом.
За його словами, нині в лікарні працюють усі відділення, тільки перше хірургічне відділення закрили для проведення дезінфекції після нового випадку інфікування. Хворі звідти переведені в друге хірургічне відділення.

Залиште коментар