Пам’ятник Богдану Хмельницькому у Лисянці поки не відкриватимуть

Пам’ятник Богдану Хмельницькому у Лисянці поки не відкриватимуть

Відкриття пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому 21 серпня, як планувалося, у Лисянці не відбудеться. Виконком Лисянської селищної ради, своїм рішенням призупинив будівельні роботи на невизначений час, мотивуючи нібито недостатньою кількістю дозвільних документів. Хоча, щодо останніх, представник лисянського козацького товариства, яке ініціювало і фінансує будівництво, Олександр Гаврилюк, продемонстрував їх пакетом на тому ж виконкомі. Однак, власні амбіції членів виконкому виявилися сильнішими очевидних фактів. Пише видання “Вісті Черкащини“.

 

Головним аргументом заборони будівництва, який висувають активісти козакам є те, що нібито п’єдестал, де до 2014 року стояв пам’ятник Леніну, є пам’ятним знаком Героям Небесної сотні, хоча це викликає здивування у багатьох лисян.

Дуже влучно прокоментував цю ситуацію житель Лисянки Володимир Остапюк: «Називати пеньок Леніна, як прозвали цю тумбу в народі, пам’ятником Небесної сотні, це насмішка над пам’яттю загиблим. Де люди вшановують пам’ять героїв, там давно поставили пам’ятні знаки і інші споруди, на яких красуються гарно зроблені портрети всіх героїв-земляків. А у нас вже сьомий рік пеньок посеред майдану, обгорнутий паперовим рядном з абстракними патріотичними малюнками, якийсь чомусь вважають пам’ятником. Це знущання над пам’яттю».

Відомий в Україні лисянський волонтер Олег Ганжа обурений ставленням так званих активістів до скульторів Івана Фізера та Віктора Крючкова: «Якщо хтось міркує, що «наїхавши» в хамській формі на заслужених митців, членів спілки художників України, лауреатів багатьох художніх премій, художників, котрих знає весь світ врешті-решт сивочолих літніх скульпторів, котрі попри спеку, відстань і свій вік приїхали до нас закарбувати історично в камені нашого видатного земляка Богдана Хмельницького – ви їх не налякали. Прикро лише що навіть за два дні, коли люди працювали на сонці, ніхто, в тому числі влада, не запропонували навіть кухля води».

Крім великого галасу у Лисянці щодо вшанування героїв АТО, Небесної сотні нічого практично не робиться. Справжні патріоти на фронті, а їх місце зайняли піарщики і демагоги. Їх ніде не чути, але коли випадає нагода, як з пам’ятником Богдану Хмельницькому, вони як Пилип з конопель. Влада нібито «зняла соціальну напругу», припинивши його будівництво, а насправді розписалася у своїй бездіяльності і викликала недовіру у багатьох людей. І навряд чи на наступних виборах вона отримає підтримку.

Залиште коментар