Під час дебатів Бондаренко поклав на лопатки Євпака

Під час дебатів Бондаренко поклав на лопатки Євпака

Дебати чинного міського голови Черкас Анатолія Бондаренка і ІТ-підприємця Віктора Євпака у останній день агітації перед другим туром виборів до болю нагадали стару пісню: «Аргентина – Ямайка: 5 – 0». З одного боку красиві завчені фрази без жодної конкретики, з іншого – знання, практика і компетентність, пише dzvin.media.

Розпочали журналісти «Суспільного» із власних запитань до кандидатів. Найцікавішим для черкасців було б дізнатись, скільки ж та з яких джерел було витрачено кандидатами на виборчу кампанію. І коли Анатолій Бондаренко чітко відповів, що витратив близько 450 тисяч гривень, які були покладені у виборчий фонд усіма кандидатами в депутати від партії «За майбутнє», то Віктор Євпак, цілком у стилі своїх нинішніх політичних соратників із «Слуги народу», заявив, що готовий «прозоро прозвітувати», але не зараз, а пізніше, бо, мовляв, точної суми він не пам’ятає. Згодом журналістам таки вдалось «видушити» з нього цифру у 300 тисяч гривень, хоч за спостереженнями тієї ж «ОПОРИ» лише на рекламу у «Фейсбук» він витрачав тисячі доларів. Ще більш вражаючими були відповіді Євпака на запитання стосовно житлово-комунального господарства, бюджету та стратегії міста. Певною мірою Євпак нагадав попередника Анатолія Бондаренка – Сергія Одарича, який також умів красиво завернути фразу про найбільший цирк у Європі або будівництво автобану Черкаси – Київ, хоч на практиці його команда займалась виключно дерибаном бюджету та реалізацією сумнівних схем.

«Нічого, я думаю, ви підучитесь за 5 років у міській раді, наберетесь досвіду. Можливо, зрозумієте, як формується міський бюджет, які видатки додатково було на нього покладено у зв’язку з реформою децентралізації. Бо це лише здається, що на місто Черкаси «з неба» впали величезні гроші. А насправді щороку місту не вистачає коштів, щоб фінансувати всі ті делеговані повноваження, які переклав уряд на органи місцевого самоврядування. Я про профтехосвіту, про витрати на ту ж боротьбу з COVID-19. Бо нам лише обіцяли ШВЛ-ли, кисневі концентратори, а на практиці місто не отримало ні копійки на обладнання і засоби захисту для лікарів. Міський бюджет недоотримав 194 мільйони гривень через карантин, однак виділив 104 мільйони на закупівлі для лікарень. Це ті кошти, на які ми мали завершити ремонт тієї ж вулиці Сумгаїтської, інших вулиць. Однак життя і здоров’я черкасців – це пріоритет», – наголосив Анатолій Бондаренко.

Віктор Євпак намагався довести, що команда Бондаренка не зробила нічого, щоб ремонтувати тепломережі, і через це містяни страждають від поривів і сидять без тепла в оселях, що міська влада гальмувала проведення транспортної реформи.

«Бачите, ви навіть не знаєте, скільки тролейбусів виходить щодня на лінії у місті. Їх не 27, як ви думаєте, а нині 52 – 62. А починали ми на початку каденції із 42. Звісно, не всі вони нові, але нині Черкаси пройшли акредитацію у Європейському банку реконструкції та розвитку щодо проведення комплексної транспортної реформи. На жаль, попередня міська рада не хотіла голосувати за це рішення, бо переймалась пониженням рейтингу міського голови. Але вірю, що нова рада проголосує, і ми реалізуємо цей проект за кошти ЄБРР. Щодо мереж, то, на жаль, вони зношені. І заміна всіх мереж лише у одному мікрорайоні коштує колосальні 10 мільярдів гривень. Це не лише в Черкасах так, бо всі ми отримали такий спадок від колишнього СРСР. Зрозуміло, що жодне місто України не може собі дозволити одномоментно все відремонтувати. Однак ми щороку виділяємо кошти на ремонти, намагаємось залучити програми міжнародних партнерів. Також додам, що у Черкасах два постачальники тепла, одне з цих підприємств – комерційне. І тому часто наші розмови з теплопостачальниками дуже жорсткі, бо коли на комунальне підприємство ми можемо вплинути, то на комерційне – не зовсім. Утім, наголошу, що за останні 5 років місто відремонтувало мереж більше, ніж за всі роки незалежності, тож ситуацію нам вдалося зрушити з місця», – підкреслив Бондаренко.

Цікаво також, що Віктор Євпак не відповів прямо на жодне із запитань опонента. Зокрема щодо того, чому він не платить у бюджет Черкас як підприємець за землю, чому мінімізує податки, розбивши свою так звану ІТ-компанію на десятки ФОПів, та чому використовує для свого ІТ-бізнесу приватний будинок, сплачуючи таким чином за комунальні послуги набагато менші рахунки як фізична особа. Так само він не зміг дати відповідь, чому готовий опиратись у Черкасах на силу Петра Порошенка та на партію «Слуги народу», хоч раніше жорстко критикував перших за «барижництво на крові», а інших – за те, що розділяють місто на сфери впливу.

«А я здогадуюсь, в чому тут відповідь. Бо підприємство, близьке до Порошенка, хоче продати у місті земельну ділянку колишньому кандидату від «Слуги народу» під будівництво заводу з переробки небезпечних відходів, в тому числі і пестицидів. І Євпак пообіцяв підтримати це будівництво», – зауважив Бондаренко.

«Ні, це не так, я не підтримуватиму будівництво такого заводу», – заперечив Євпак і знову збрехав, бо ще кілька тижнів тому у прямому ефірі наголошував, що він за будівництво такого заводу, бо це «цивілізована утилізація сміття».

«Ми прийняли наше місто у складному стані, – завершив дебати Анатолій Бондаренко. – Не було доріг, на балансі комунальників числились лише лопати і тачки. А зараз у комунального підприємства «ЧЕЛУАШ», наприклад, більше 60 одиниць техніки. Загалом комунальним підприємствам ми придбали більше 130 одиниць. Згадайте, в Палаці одружень не хотіли одружуватись молодята, бо туди було страшно заходити. Ми це змінили. Ви пам’ятаєте, що при прощанні з рідними черкасці не могли доїхати до кладовищ, гідно попрощатись у Будинку трауру. Ми виправили цю ганьбу, відремонтувавши дороги і сам Будинок. Ми навели порядок у парках і скверах, стали найкращими в Україні за кількістю та якістю ремонту доріг. Це була моя передвиборна обіцянка, і ми з командою її виконали. Ми зробили проїзд для дітей безкоштовним в громадському транспорті, зберегли профтехучилища, які держава намагалась знищити. Ми збудували найкращі в Україні річкові пляжі, розвивали спорт. Опонент закидає, що ми тратили гроші на асфальт і плитку. Так, ми витрачали кошти і на асфальт, і на плитку, і на ремонти шкіл, лікарень, та дитячих садочків, і на зарплати медикам та вчителям, і на розвиток комунального господарства, і на нові тролейбуси. Він ставить у вину нашим головним лікарям, що деяке медичне обладнання в лікарні в час весняного карантину закуповувалось за завищеними цінами. А ви тоді бачили ціни? Тоді маски продавались мало не по 40 гривень за штуку! І не все можна було купити. Я особисто телефонував у Китай і просив, щоб нам продали ШВЛи! На жаль, мій опонент не розуміє, що спілкування з комп’ютером – це одне, а практична робота – це зовсім інше. В житті все набагато складніше. Мало поставити трафарет Бондаренка і щось йому закидати, як це робили у вашому штабі, хоч це і по-дитячому, погодьтесь. Часто треба приймати складні, не популярні рішення, йти проти дурних рішень із центру, брати на себе відповідальність. Наша команда до цього готова. А нині маємо ще більш амбітну мету: зробити Черкаси третім містом країни за якістю і комфортом життя. Ми це здатні зробити, бо за останні 5 років Черкаси просунулись у цьому рейтингу із 14-го на 7-ме місце. Для цього нам не потрібне «благословіння» політичних лідерів із столиці, ми об’єднаємо депутатів, які живуть у Черкасах і готові працювати на нашу громаду. І зараз, до речі, ми опрацьовуємо програми політичних сил, які пройшли у Черкаську міську раду, щоб виробити спільну стратегію розвитку міста на наступні 5 років і щоб кожна політична сила цю стратегію підтримала», – наголосив Бондаренко.

2 коментарі до цієї статті

  1. Смешно это читать. Особенно если смотрел этот позор бондаренка в прямом эфире. Человек лгал, заикался, краснел, отвечая на вопросы заученными фразами, еще раз показывая свою необразованность.

    Відповіcти
  2. Тобто нісенітниці, які ніс бондаренко ви вважаєте якоюсь там перемогою? Його не можливо було слухати, коли бандит намагається відбрехатись від кричущих фактів, смішно простоююю

    Відповіcти

Залиште коментар