Півтори сотні містян взялися за напрацювання стратегії розвитку Черкас

Півтори сотні містян взялися за напрацювання стратегії розвитку Черкас

Якими Черкаси можуть стати через десять років, які кроки слід зробити для того, аби наше місто динамічно розвивалося й ставало в рази успішнішим та комфортнішим? У обласному центрі розпочали напрацьовувати Стратегію розвитку міста на найближчі тринадцять років – до 2030. До її формування в рамках проведення першого Форуму «Черкаси – погляд у майбутнє» цієї суботи долучилися майже півтори сотні небайдужих черкащан різного віку.

Про це інформує прес-служба Чркаської міської ради.

Під час обговорення учасники у форматі «мозкового штурму» висловлювали ідеї з приводу шести (ключових на думку організаторів) напрямків для розвитку міста.

Серед них – підприємництво й створення сприятливого бізнес-клімату, комфорт у місті й поліпшення інфраструктури, ефективне управління містом, людський потенціал (освіта, здатність до інновації, культура), громадський простір (урбаністика, архітектура, креативні простори), а ще – можливості річки Дніпро для розвитку економіки.

Міський голова Анатолій Бондаренко, який взяв участь у заході, висловив переконання: майбутня стратегія має стати головним документом Черкас, який задасть тон для подальшого розвитку. Натомість усі інші цільові програми депутатський корпус має ухвалювати, зважаючи на стратегічний план.

“Від цієї першої сесії очікую нових ідей, які дадуть поштовх нашому місту, – зауважив Анатолій Васильович. – На жаль, досі Черкаси не мали стратегії розвитку. У зв’язку з цим її розроблення та впровадження в життя – одне з пріоритетних завдань. І вкрай важливим є залучення до цього процесу безпосередньо громади нашого міста. Саме жителі, виходячи з власних інтересів і бачення, мають визначати і планувати майбутнє Черкас. Більше з тим – майбутня стратегія не повинна залежати від персоналій: від зміни прізвищ депутатів чи керівників департаментів”.

Сам він, передовсім, вбачає за необхідне відбудовувати підприємства, аби в жителів міста була робота з гарною оплатою праці.

Його заступник Роман Буданцев зауважує, що під час формування стратегічного документу врахують максимальну кількість ідей від людей.

“Далі фахівці з огляду й на бюджетні можливості визначать, які напрямки слід розвивати нам у першу чергу”, – зауважив він.

На його думку, в Черкасах, серед іншого, варто зробити акцент і на розвитку спортивної сфери.

Перший Форум активних містян «Черкаси – погляд у майбутнє» відбувся з ініціативи Стратегічного комітету розвитку Черкас при міському голові в рамках проекту «Публічна Політика» громадянської платформи Нова Країна. Його мета – сприяння співпраці громадськості та місцевої влади заради розвитку міста.

На думку керівника проекту «Публічна Політика» Олени Горб, в умовах децентралізації ті українські міста, які будуть мати чітку стратегію розвитку та фахівців, які вміють якісно розробляти проекти, отримають суттєві переваги в залученні ресурсів для розвитку, зокрема міжнародні чи вітчизняні банківські установи й фонди.

“У майбутній стратегії мають бути закладені, перш за все, мрії та бажання самих черкасців, – каже вона. – А місто вже має реалізовувати бачення своїх мешканців. Загалом же ті проекти, які мають найбільшу підтримку людей, будуть найуспішнішими”.

Під час стратегічної сесії всі учасники працювали в новому форматі «світового кафе». Насамперед,  поділилися на команди. Потому визначали проблеми, які на їхню думку нині є в Черкасах, говорили про те, що їм болить, далі обговорювали можливі шляхи їх вирішення, а ще – намагалася сформувати ті проекти, які можна реалізувати в місті в найкоротші терміни.

Довідка:

Головною метою Проекта «Публічна Політика» є активне залучення громадита місцевого бізнесу до розробки стратегії та проектів розвитку міста. До проекту «Публічна Політика» на першому етапі залучені  три міста України – Черкаси, Луцьк та Чернігів. Міста обиралися за декількома критеріями. Головним з яких було розуміння на рівні міського голови та керівництва міста важливості активного залучення громади та місцевого бізнесу до формування стратегічних напрямків та проектів розвитку міста і готовність віддати роль модератора в цьому процесі експертам Нової Країни.

Громадянська Платформа Нова Країна – це громадська організація, яка розпочала свою роботу з проекту розробки Візії майбутнього України ще за часів Майдану. За декілька років роботи сформувалися проекті групи, які працюють над розробкою та впровадженням реформ у різних сферах державної політики (Ліберальна податкова реформа, реформа держслужби, реформа освіти та ін.). Окремий напрямок, який очолює Олена Горб – це робота з містами та громадами над розробкою місцевих стратегій та проектів, насамперед – активне залучення громадськості до участі в прийнятті рішень щодо розвитку міста чи громади. За 3 роки до співпраці долучилися більше 30 громад, більше 6000 активістів взяли участь у заходах Нової Країни (форуми, стратегічні та проектні сесії, навчання), разом вони згенерували більше 800 проектів, близько 10% яких доведено до стадії впровадження.

 

Залиште коментар