Погода на Черкащині буде помірно теплою

Погода на Черкащині буде помірно теплою

Аномальне тепло на Черкащині тимчасово зміниться більш помірним. Про це інформує директор обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань.

Тепло останніх днів збило з пантелику. Чи то не серпень повернувся? Середньодобові температури повітря були 18-19º переважно завдяки дуже теплим ночам 15-17º. Хоча денні максимуми 21-24º, мало кого дивували, адже на початку осені це буває. “Спонсор” такої погоди – антициклон зі Сходу, він підтримує літній режим погоди у більшості районів області.
Атмосферні фронти атлантичних циклонів із суттєвими дощами досягають поки що західних районів області. Тому, там вологозапаси ґрунту поповнилися до оптимальних значень і в 0-10 см шарі становлять 18-23 мм, в орному – 37-43 мм. На решті площ умови для проведення сівби озимих культур, появи сходів та подальшої їх вегетації, як і для збирання врожаю пізніх та технічних, в області були неоднорідними.

За прогнозом синоптиків, циклон, який рухався до нас з Балкан, але зупинився завдяки блокуванню східного антициклону, нині повертається більш прохолодною своєю частиною. Тому у вихідні температурний фон знизиться до більш осінніх показників: вночі очікується 5-10º, вдень 13-18º.

З понеділка знову потепліє, внаслідок наближення передньої частини нового атлантичного циклону. А найближчі дощі можливі лише із середини наступного тижня.

Залиште коментар