Помер режисер Сергій Проскурня

Помер режисер Сергій Проскурня

Пішов з життя український театральний режисер, продюсер, лауреат премій Національної спілки театральних діячів України Сергій Проскурня.

Про це повідомив ексміністр культури Євген Нищук у Facebook.

“Це був не просто режисер, видатний культурний діяч, філософ…

Я його називав “наш Драматург”. Важко осягнути масштаби подій, яких торкалось його серце та креатив.

Величезна втрата для мене, для усіх нас”, – написав Нищук.

Довідково.

Батьки Сергія Проскурні переїхали до Черкас зі Львова, коли йому було 11 років. Тут він закінчив школу №8 та музичне училище.

Брав участь у створенні камерного оркестру під керівництвом Володимира Мусенка. Паралельно з навчанням музики, брав участь у всіх театральних гуртках та студіях Черкас, писав пісні та музику для вистав Черкаського обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка, але художня рада театру цю музику не прийняла. Створив радіостудію Черкаського музучилища, організовував театралізовані вечори та концерти.

У грудні 2009 в Черкаському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. Т.Шевченка продюсував міжнародний проект — постановку комічної опери Йоганна Штрауса «Циганський барон» (у січні-лютому 2010 успішно гастролювала у Нідерландах і Бельгії).

Певний час працював в.о. художнього керівника Черкаського драмтеатру.

У березні 2011 розпочав у Черкасах новий проект — постановку драматичної поеми-тетралогії Богдана Стельмаха «Тарас» (у 3 частинах), який тривав до 2014 року.

2013—2014 — втілив масштабний кінопроект «Наш Шевченко» (частину сюжетів знімав на Євромайдані). Розробив концепцію виставки «Шевченкоманія», яка тоді ж відбулася в Мистецькому Арсеналі (Київ).

9 березня 2014 з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка вийшов фільм Сергія Проскурні “Тарас Шевченко. Ідентифікація”.

Залиште коментар