“Постанова Кабміну номер 255 є антиконституційною”, – черкаський науковець

“Постанова Кабміну номер 255 є антиконституційною”, – черкаський науковець

Рішення виконкому Черкаської міської ради від 30.04.2020 №331 щодо послаблення карантинних обмежень – це наслідок незапровадження режиму надзвичайного стану у всій державі.

Про це написав перший проректор ЧНУ Василь Мойсієнко на своїй сторінці у фейсбук.

“Намагання влади обрати більш простий спосіб запобігання поширенню на території України COVID-19 шляхом прийняття Постанови КМУ призвело до правової невизначеністі щодо карантинних заходів.

Ще раз зазначаю, що Постановою КМУ в редакції від 02.04.2020 №255 запроваджені тимчасові обмеження конституційних прав фізичних і юридичних осіб та покладаються на них додаткові обов’язки. Ці обмеження можуть бути встановлені виключно у разі введення надзвичайного стану у відповідності до Закону України «Про правовий режим надзвичайного стану».
Постанова КМУ – це підзаконний акт, тобто вона має ґрунтуватися на нормах Конституції та Законів України та відповідати їм.
Положення Постанови КМУ в редакції від 02.04.2020 №255 суперечать вимогам Конституції та є неконституційними, адже вони встановлюють широку свободу розсуду органів виконавчої влади, зокрема, Кабінету Міністрів України та фактично надають можливість реалізовувати повноваження, віднесені Конституцією виключно до компетенції єдиного законодавчого органу України”,- написав Мойсієнко.

За словами науковця, канцелярією Окружного адміністративного суду міста Києва зареєстровано 11 позовів до Кабінету Міністрів України, предметом оскарження в яких є положення постанови КМУ”Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2″.

Залиште коментар