Проект із очищення річки Росава реалізує Степанецька ОТГ

Проект із очищення річки Росава реалізує Степанецька ОТГ

У Степанецькій ОТГ реалізують проєкт із очищення річки Росава. Проблема очищення річки Росава має дуже давню історію і є надзвичайно актуальною для Степанецької громади, адже вона є головною артерією для багатьох населених пунктів громади. Її протяжність в ОТГ складає 6 км. На жаль, сьогодні річка у такому стані, що необхідно відновлювати її русло. Про це повідомив виконавчий апарат Черкаської обласної ради.

– Ми не шукаємо винних у цій та інших проблемах, ми їх комплексно вирішуємо. Почувши думки і бажання наших людей, ми розробили план дій і крок за кроком йдемо до поставленої мети. Виконавчим комітетом Степанецької сільської ради розроблено проєкт «Виконання природоохоронних робіт, спрямованих на відновлення сприятливого гідрологічного режиму річки Росава та поліпшення технологічного і санітарного стану внутрішніх водойм», яким передбачено разом з соціально відповідальним бізнесом та Благодійним фондом «МХП – Громаді» подолати наслідки навіть такої проблеми, яка не вирішувалася десятиліттями», – розповів голова Степанецької ОТГ Олександр Яременко.

Цей проєкт було включено до плану реалізації Стратегії розвитку Черкаської області на 2021-2027 роки.

Загальний кошторис проєкту – 3,27 млн грн. З них 2,75 млн йде з місцевого бюджету, понад 500 тис. грн додає Благодійний фонд «МХП – Громаді».

Куратор проєкту, перший заступник голови Степанецької ОТГ Павло Зоренко каже, що ідея з’явилася вже декілька років тому, але потребувала якісного опрацювання.

«Очищення Росави – по-справжньому резонансний проєкт. Ми можемо втілювати інфраструктурні або соціальні проекти для окремих населених пунктів, але турбота про водойми є спільним, більш потужним завданням, адже охоплює інтереси всіх мешканців нашої громади. Для реалізації таких проєктів вкрай важливим є співфінансування. Тому ми подали проєкт на розгляд у Державний фонд регіонального розвитку, а потім і у БФ «МХП – Громаді», який в результаті вирішив долучитися до нашої ініціативи», – зазначив Павло Зоренко.

Представники МХП підкреслюють, що написаний ініціативною групою проєкт відразу вразив їх своєю якістю.

«Цей проєкт виокремлюється серед інших продуманістю кожного кроку, увагою до деталей, відпрацьованими механізмами роботи та прозорим бюджетом. Але найважливішою його частиною є актуальність для всієї громади. Це дійсно гарна справа для людей не тільки Степанецької ОТГ, а і для всієї Канівщини», – зауважив заступник директорки БФ «МХП – Громаді» Геннадій Штефан.

«Степанецька громада завжди вражала мене своєю проактивністю та бажанням змінювати своє життя на краще. Зокрема, в таких питаннях, як вивіз побутового сміття, боротьба зі стихійними сміттєзвалищами, відновлення водойм. Для нас це дуже важливо, адже БФ «МХП – Громаді» ставить за мету підвищення екологічної свідомості людей. Команда Олександра Яременка та інші представники ОТГ постійно звертаються з ідеями і пропозиціями до двох місцевих підприємств МХП – «Миронівської птахофабрики» та «Урожаю». Беруть участь у наших конкурсах мікро-грантів. Так, минулого року два проєкти Степанецької ОТГ – «Еколого-історичний маршрут «Мартинівський скарб» та «Біоенергетика – вибір майбутнього» – виграли наш конкурс «Час діяти» і отримали від фонду співфінансування на своє втілення. Очищення Росави стане нашим наймасштабнішим спільним екологічним проєктом», – поділилися враженнями директорка БФ «МХП – Громаді» Тетяна Волочай.

За словами Олега Андрійчука – начальника проєктного відділу компанії ТОВ «ПБК-ВОДПРОЕКТ», важливим є не тільки очищення Росави, але й подальша турбота і відповідальне ставлення до неї з боку людей.

«Планована діяльність передбачає проведення заходів щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Росава. Відбудуться культуротехнічні роботи (видалення дерево-чагарникової та водної рослинності), розчистка русла річки. Всі ці гідротехнічні заходи сприятимуть пропускній спроможності річки. Але підтримка її у належному стані – важливе завдання для громади у майбутньому», – розповів Олег Андрійчук.

«Насправді, проєкт з очищення Росави є логічним продовженням нашої стратегії з відновлення та збереження довкілля в Степанецькій ОТГ. Такими проєктами нашої громади, як «Зроби ліс чистішим», «Зінине джерело» в Мартинівці, благоустрій і очищення водойм, ми хочемо подати приклад для інших громад України, які дійсно хочуть дбати про природу», – наголошує голова Степанецької ОТГ Олександр Яременко.

 

Залиште коментар