Прокуратура через суд вимагає від  підприємства відшкодувати збитки за забруднення водойми

Прокуратура через суд вимагає від підприємства відшкодувати збитки за забруднення водойми

Ухвалою Господарського суду Черкаської області відкрито провадження у справі за позовною заявою Золотоніської місцевої прокуратури в інтересах держави до підприємства про стягнення плати за скид понаднормативних забруднень.

Так, Золотоніською місцевою прокуратурою в ході реалізації повноважень, передбачених ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» встановлено, що одне із приватних підприємств, яке займається переробкою рибної продукції, не сплатило до бюджету Золотоніської міської ради та комунального підприємства майже 200 тис. грн шкоди, заподіяної за скид до мережі Золотоніської міської каналізації стічних вод із забрудненням, концентрації яких перевищують гранично допустимі норми.

Слід зазначити, що це не перший прокурорський позов у сфері охорони навколишнього природного середовища до вказаного підприємства. У січні цього року господарським судом Черкаської області задоволено аналогічний позов Золотоніської місцевої прокуратури про стягнення з підприємства 820 тис. грн збитків, заподіяних наднормовими викидами забруднюючих речовин. Раніше, у 2016-2018 роках судами задоволено 3 позови прокурора про стягнення з цього ж суб’єкта господарювання близько 700 тис. грн спричиненої шкоди.

Робота прокуратури у сфері охорони навколишнього природного середовища в частині відшкодування збитків, заподіяних внаслідок наднормових викидів господарюючими суб’єктами забруднюючих речовин, триває.
Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

Залиште коментар