Питання дозволу торгувати непродовольчими товарами на ринках Черкас розглянула комісія ТЕБ і НС

Питання дозволу торгувати непродовольчими товарами на ринках Черкас розглянула комісія ТЕБ і НС

Місцева комісія з питань техногенно-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянула питання про роботу суб’єктів господарювання з продажу непродовольчої групи товарів на території ринків міста Черкаси.

З відповідним листом до міської влади звернулися представники профспілки підприємців “Солідарність”.

“Враховуючи санітарно-епідемічний стан у м.Черкаси, просимо розглянути питання надання дозволу суб’єктам господарювання з продажу непродовольчої групи товарів на території ринків міста Чераси за умови забезпечення виконання протиепідемічних заходів на період карантину, як це вже прийнято в багатьох містах України, таких, як Суми, Чернігів, Луцьк, Івано-Франківськ, Хмельницький, Одеса та інших. Навіть в тих, де захворюваність на COVID-19 значно більше, чим в Черкасах, наприклад, в місті Дніпро”, – йдеться у листі.

Як зазначили під час засідання представники держпродспоживслужби, постановою Кабміну дозволено торгувати непродовольчими товарами лише в магазинах та ТРЦ, а ринки там не передбачені. Також там важко забезпечити дотримання необхідних санітарних норм.

“Це повна несправедливість і геноцид малого бізнесу”, – зазначив заступник міського голови Черкас Ігор Волошин.

Голова профспілки “Солідарність” зазначила, що це планомірне вбивання малого бізнесу.

“На відкритому повітрі, як на Центральному та Криваліївському ринку, вірус майже не розповсюджується. Покупців на ринку зараз дуже мало, адже люди думають, що ринок не працює, і не йдуть. Підприємцям вже немає на що жити. Вони будуть виходити на стихійну торгівлю. Люди готові виконувати всі умови. Дайте працювати”, – зазначила Ольга Ракова.

Ігор Волошин запропонував підготувати лист на ОДА, щоб міська влада могла надавати дозвіл на відкриття ринків із дотриманням санітарних норм, а також разом з підприємцями піти поспілкуватися з головою ОДА. “Спробуємо дотиснути це питання”, – зазначив Ігор Волошин.

Після засідання заступник міського голови Ігор Волошин разом із підприємцями зустрівся із головою Черкаської ОДА Романом Боднаром. Під час зустрічі останній пообіцяв, що обласна комісія з питань ТЕБ і НС у найкоротші терміни ухвалить відповідне рішення, на основі якого зможе ухвалити своє рішення місцева комісія, і підприємці на ринках Черкас зможуть торгувати непродовольчими товарами.

Залиште коментар