Рішення Черкаського міськвиконкому попередило соціальний вибух, – Юрій Тренкін

Рішення Черкаського міськвиконкому попередило соціальний вибух, – Юрій Тренкін

Рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради про послаблення карантинних заходів для місцевих підприємців фактично убезпечило обласний центр від соціального бунту. Про це заявив депутат міськради від «Батьківщини», перший заступник голови обласної парторганізації Юрій Тренкін у коментарі журналістам.

Як інформує пресслужба обласного партосередку, партієць наголосив, що жителям Черкас, які на період карантину залишилися без будь-якої підтримки від центральної влади, за тиждень-другий не було б за що купити їсти своїм дітям і стареньким батькам. Дрібні підприємці залишилися за межею виживання, про що свідчить величезна кількість звернень на адресу міського голови Черкас та міської ради.

«Запроваджуючи карантин, центральна влада мала б забезпечити його виконання у частині підтримки своїх громадян, як це зробили уряди інших країн. Натомість жодних заходів на державному рівні не було прийнято. На рівні обіцянок залишилися надання соціальних пільг, дотацій для малозабезпечених верств населення, послаблення податкового тиску для бізнесу. Влада під час пандемії не забезпечила своїх громадян навіть елементарним – масками, дезінфікуючим розчином і благодійним харчуванням. Зате по всіх телеканалах ми бачимо вихваляння Президента біля літака «Мрія», який привіз приватний вантаж Гереги. Для того, щоб вимагати щось від громади, то цю громаду потрібно підтримати, а не залишити один на один із проблемами», – наголосив Юрій Тренкін.

Він зауважив, що аби міська влада Черкас не послабила карантин, то люди вийшли б на вулиці проти таких недолугих дій влади.

«Ми це зрозуміли, коли до благодійного фонду, засновниками якого ми є, щодня зверталася все більша кількість людей, які потребують допомоги. Замовлень на благодійні обіди щодня збільшується на 100-200 порцій», – зауважив «батьківщинівець».

Він також наголосив, що карантин у Черкасах не відмінено, а лише пом’якшено в окремих напрямках. При цьому рішення міської влади не було спонтанним, а було прийняте на підставі дуже серйозної суттєвої аналітики щодо розповсюдження коронавірусу у місті.

«За останні два тижні у місті не спостерігається динаміки збільшення захворюваності. Проаналізувавши роботу великих гіпермаркетів таких як Епіцентр, мереж великих продуктових магазинів (АТБ, Сільпо), ми не виявили жодного випадку захворювання на коронавірус серед працівників працюючих магазинів. На основі цього і було прийнято рішення, яке відновлює соціальну справедливість і дозволяє відкриття маленьких магазинчиків лише за умови суворого дотримання протиепідемічних вимог – дистанція між людьми, наявність маски, дезінфікуючих засобів», – пояснив Юрій Тренкін.

Політик також зауважив, що важко зрозуміти рішення центральної влади щодо відкриття ломбардів, великих мережевих супермаркетів і повної заборони роботи малого і середнього бізнесу.

«Рішення виконкому щодо послаблення карантину – це не рішення виключно міського голови чи певних депутатів. Це рішення громади, яку висловив виконавчий комітет і міський голова. Про це свідчить той факт, що вчора під стіни слідчого управління ГУНП України, куди на допит був викликаний міський голова, прийшли і представники бізнесу, і міські депутати від різних партій, представники громадських організацій і просто небайдужі громадяни. Навколо фігури міського голови об’єдналася вся громада Черкас», – зауважив Юрій Тренкін.

Залиште коментар