Роман Сущенко розповів черкаським журналістам, чим збирається займатися після полону

Роман Сущенко розповів черкаським журналістам, чим збирається займатися після полону

Політв’язень та журналіст черкащанин Роман Сущенко після полону планує зайнятися письменницькою діяльністю та не виключає свій похід у політику. Про це він розповів журналістам під час прес-конференції, пише видання dzvin.media.

У полоні Сущенко провів майже 4 роки. Зараз продовжує лікуватися після полону.

“Я пройшов лікування у “Феофанії”, і медикаментозне, і операційне втручання. Зараз стан стабільний, продовжую курс лікування, також відвідую психологів, призвичаююсь до умов проживання на волі. Сьогодні відвідав батьків, пройшовся вулицями Черкас. Досі незвично дихати свіжим повітрям.”

На майбутнє Роман Сущенко планує повернутися до журналістської діяльності, а також – писати книги.

“Можливо, вже наступного року завітаю на Черкаський книжковий фестиваль як автор, а не як гість”, – каже.

Окрім книг, Сущенко не виключає пропозицій від політичних партій про співпрацю.

“Мене ніхто нікуди не запрошував, але я не виключаю, що це може статися найближчим часом”.

У в’язниці полоненого підтримували листи від земляків та просто небайдужих, серед яких – посли іноземних країн. Усього Роман отримав блисько 400 листів і листівок.

Також Сущенко у полоні малював. Наразі планує провести благодійний аукціон з продажу картин. Кошти, що буде виручено передасть сім’ям українських політв’язнів та на потреби кримського дитсадка, який відвідують діти кримських татар.

Картини творив кульковою ручкою, згодом, вже у в’язниці, передали акварельні фарби.

“Писав ручкою, гумку зробив власноруч із підошви власного взуття. Коли зрозумів, що бракує фарби, використав для кольору міцну заварку чаю. Наносив її на картину вушними паличками. А тоді згадав як бабуся фарбувала яйця на Великдень і почав заварювати цибулиння.”

Сущенко називає малювання психічною розрадою, хоча зізнається що на волі ще не брався за пензлик.

Нагадаємо: Роман Сущенко був затриманий у вересні 2016 року у Москві. Його звинувачували у шпигунстві. 7 вересня 2019 року разом із іншими політв’язнями повернувся в Україну.

Залиште коментар