Сергій Євтушок: Освітня реформа – єдина, яку, можливо, підтримає «Батьківщина»

Сергій Євтушок: Освітня реформа – єдина, яку, можливо, підтримає «Батьківщина»

«Батьківщина» готова підтримати освітню реформу за умов урахування поправок, які внесла фракція. Про це повідомив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок у прямому ефірі парламентського телеканалу «Рада».

«Освітня реформа – найбільш наближена, найреальніша реформа, яка може бути проголосована та впроваджена вже найближчим часом, але яка все ще містить низку застережень. Всі інші, анонсовані владою зміни є лише черговою імітацією. А у випадку з медичною реформою – так це взагалі геноцид українського народу», – зазначив парламентар.

Він розповів, що розробка поправок, які внесла «Батьківщина» до нового законопроекту «Про освіту», згідно з яким і буде впроваджуватись реформа, відбувалася з залученням освітян та профспілок.

«Перше застереження стосується профтехосвітніх закладів, які нині утримуються за рахунок місцевих бюджетів і які відповідно до реформи пропонується фінансувати на умовах приватного партнерства. В небезпеці опиняться гуртожитки та інші приміщення, що належать цим освітнім закладам, адже розташовані в центрах міст будівлі є ласим шматком для бізнесменів, які таким чином зможуть їх просто вкрасти, викупивши за копійки», – пояснив політик.

Другий момент, за його словами, – це оплата праці освітян.

«Так, профспілки запропонували збільшити оплату освітянам до трьох мінімальних заробітних плат (нині – 3200грн) щомісяця. Натомість, у профільному комітеті з питань науки і освіти поки є внутрішнє погодження щодо оплати праці у розмірі 4 мінімальних прожиткових мінімумів, який нині становить лише 1684грн», – додав Євтушок.

Таким чином, як наголосив парламентар, фонд оплати праці стає ще одним суперечливим питанням в освітній реформі.

«Це ж стосується й фінансування освіти загалом. Немає сенсу проводити реформу, якщо ми залишимо вчителів жебраками, а освітні заклади по всій країні будуть продовжувати збирати так звані благодійні внески з батьків. Відповідно до Конституції, держава має забезпечувати освіту своїх громадян. А те, що відбувається нині, є прямим порушенням основного закону», – підсумував член фракції «Батьківщина».

Віт також зазначив, що інші зауваження фракції стосуються вже безпосередньо навчального процесу.

«Лише за умов урахування внесених фракцією правок та вирішення всіх цих суперечливих питань «Батьківщина» підтримає новий закон «Про освіту», що дозволить запустити освітню реформу», – наголосив Сергій Євтушок.

Залиште коментар