Сріблясті хмари сфотографував на Черкащині дослідник-аматор

Сріблясті хмари сфотографував на Черкащині дослідник-аматор

Унікальне природне явище – сріблясті хмари, про які вчені досі знають надзвичайно мало, побачив і зафіксував на фото самобутній черкаський дослідник Костянтин Прокопенко. Світлини і свої враження він виклав на власній сторінці у “Фейсбук”.

“Вперше в житті побачив унікальне явище для наших широт – сріблясті хмари! До останнього не вірив, що це вони, думав, що просто світло на горизонті, але коли придивився зрозумів, що не помилився”.

Із Вікіпедії відомо, що Сріблясті хмари — рідкісні атмосферні явища, подібні до хмар, розташовані в мезосфері на висотах між 76 та 85 км. Видимі в глибоких сутінках. Складаються з водяної криги. Зазвичай спостерігаються влітку, між 50° та 70° північної та південної широти. Це найвищі хмари в атмосфері Землі. Зрідка спостерігаються в Україні. Сріблясті хмари досі не вивчено. Це порівняно молоде метеорологічне явище, бо даних про їх спостереження не існує  до 1885 року. Супутник AIM[en], запущений NASA 25 квітня 2007 року, вивчає сріблясті хмари з орбіти. Вченим вдалось довести, що аналогічні явища мають місце і на інших планетах, зокрема на Марсі.

Власне, це загадкове явище згадується у кінофантастиці. Так, саме це явище допомогло знайти вихід зі скрутної ситуації героям нового і захоплюючого фантастичного серіалу “Загублені у космосі”.

 

Залиште коментар