Стало відомо, на якому етапі перебуває створення меморіального комплексу пам’яті учасників АТО (ВІДЕО)

Стало відомо, на якому етапі перебуває створення меморіального комплексу пам’яті учасників АТО (ВІДЕО)

У Черкасах продовжують працювати над створенням меморіального комплексу пам’яті учасників антитерористичної операції. Його виготовили за унікальним ескізом із назвою «Незламні духом», який намалювала донька загиблого бійця Володимира Ложешнікова – Дар’я, пише Вичерпно.

Дівчина перемогла в міському конкурсі з розробки концепції. Родич сім`ї загиблих і член виконавчого комітету Сергій Амброс розповів, на якому етапі перебуває зведення майбутньої пам’ятки.

За задумом, меморіальний комплекс складатиметься із трьох скульптур. На передньому плані композиції – скульптура «Воїна-захисника». Це – збірний образ сучасного воїна в повній екіпіровці. За його спиною – «Древо Життя», яке символізує безсмертя й структуру роду (коріння – це минуле (витоки), ствол – сучасне, крона – майбутнє покоління).

Поруч із «древом» розташовані дві стели з червоного каменю. На трьох зовнішніх сторонах викарбувані імена воїнів, які віддали своє життя за сучасну Україну. А от із іншого боку дерева, згідно з проектом Дар’ї Ложешнікової, – ще одна скульптура «Воїна з мечем».

Стало відомо, на якому етапі перебуває створення меморіального комплексу пам’яті учасників АТО

За словами Сергія Амброса, наразі у кар’єрі виготовляють плити із червоного граніту, сам майданчик під зведення майбутнього меморіального комплексу вже повністю підготовлений.

– Зараз скульптор працює із формами для трьох фігур, які створюватимуть із антивандального матеріалу. Таким чином ми не переживатимемо, що хтось пошкодить пам’ятник. Скульптор також завершує виготовлення другої форми воїна, який стоїть на коліні з мечем у руках, — зауважив Сергій Амброс.

Стало відомо, на якому етапі перебуває створення меморіального комплексу пам’яті учасників АТО

Він також додав, що виникли деякі труднощі із «Древом життя», оскільки головний архітектор Черкас Віталій Чернуха часто вносить свої коригування до вже затвердженого проєкту меморіального комплексу.

– Департамент архітектури, містобудування та інспектування є замовником цього пам’ятника, відповідно, він спрямовує фінансування на нього. У мене є інформація, що саме ковалям, які створюватимуть «Древо життя», не перераховано жодної копійки. Самі ковалі не зверталися до мене, але в мене є інформація, що коштів вони не отримували, — додав Сергій Амброс.

У свою чергу на сьогоднішньому засіданні виконкому директор Департаменту архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради Артур Савін наголосив, що ковалі забезпечені всіма необхідними матеріалами для роботи.

Раніше Артур Савін повідомляв, що підрядник вже приступив до виконання робіт. Також чиновник наголосив, що до роботи вже приступив і скульптор. Надалі треба укладати договори і проводити тендер на проведення робіт ковалів.

Нагадаємо, що меморіальний комплекс учасникам АТО створюватимуть за унікальним ескізом із назвою «Незламні духом», який намалювала донька загиблого бійця Володимира Ложешнікова – Дар’я. Вона перемогла в міському конкурсі з розробки концепції, на той час їй було 16 років.

Залиште коментар